Українці будуть створювати систему відстеження енергоефективності у Дубаї

Українці будуть створювати систему відстеження енергоефективності у Дубаї

Український стартап Ecoisme буде впроваджувати інновації в Дубаї в рамках урядової пілотної програми. Зокрема, українці створять для емірату систему відстеження енергоефективності. Крім Ecoisme, в рамках тієї ж програми для Дубая також будуть реалізовувати такі всесвітньо відомі компанії, як Honeywell і Hyperloop One.

З вересня по грудень Ecoisme проходив державну акселеративну програму Dubai Future Accellerator, мета якої - інноваційно удосконалювати емірат. Іх 2400 претендентів в акселератор пройшли 30, серед яких вже відомі Honeywell і Hyperloop One. Ecoisme став єдиним українським стартапом в програмі.

Стартапи працювали з сімома Дубайськими відомствами на чолі з шейхом Дубая Мохаммедом ібн Рашид Аль Мактумом в семи напрямках: освіта, медицина, поліція, муніципалітети, бізнес, інфраструктура і енергетика. Ecoisme одним з перших підписав угоду про пілотний проект з представником останнього напрямку - Департаментом електроенергії і води Емірату Дубай (Dubai Electricity & Water Authority, скорочено DEWA).

«DEWA поставив перед нами завдання: скоротити витрати електроенергії жителями, при цьому зберігши дохід провайдеру. Ecoisme тут підходить ідеально. Ми пропонуємо споживачам самим вирішувати, скільки вони хочуть витрачати електроенергії і платити за неї », - розповів AIN.UA співзасновник Олександр Дятлов.

Проблема енергоефективності в Дубаї стоїть досить гостро. Електрика субсидується - жителі платять за електрику за реальними ринковими цінами. А коштує енергія дорого. При цьому в умовах субтропічного клімату кондиціонери в квартирах і будинках працюють цілий рік і на них припадає ледь не весь рахунок. Зараз жителі не бачать всіх деталей і куди згоряють всі кошти - цю проблему і треба буде розв'язати українцям.

«Ecoisme увіллється в уже існую структуру: смарт метр + додаток буде детальніше розповідати, на що житель витрачає гроші, у скільки саме йому обходиться кондиціонер. За допомогою Ecoisme DEWA зможе більш таргетовано повідомляти своїх жителів про переплату й енергоефективність», - каже Дятлов.

Угоду з Ecoisme прокоментував глава DEWA Саїд Аль Тайер: «У нас є план до 2021 року перетворити Дубай в найбільш інноваційну державу в світі, скоротити витрати електроенергії і води, але при цьому збільшити населення. Ми раді підписати угоду з Ecoisme. Разом ми зможемо підвищити ефективність роботи з нашими клієнтами - жителями Дубая, зробити наше відомство більш відкритим для спілкування ».

Уряд Дубая вперше вирішив доручити впровадження інновацій стартапам, а не великим вендорам. У програмі також бере участь відомий стартап Hyperloop One, який створює вакуумний транспорт. Перший прототип Hyperloop One представить в січні, але на маршрут його запустять не раніше 2021 року. Разом з тим, рішення в області енергоефективності від Mistbox, Sure сhill і Ecoisme почнуть роботу вже з наступного року.

За словами Дятлова, Dubai Future Accelerator не схожий на традиційні акселеративни програми, які, як правило, є комерційними ініціативами. «По суті це хаб для переговорів - багато часу приділяється на зустрічі. Організатори сприяють саме розвитку бізнесу, при цьому покривають стартапам всі витрати. Освітня частина відсутня взагалі. Триває програма три місяці, можлива ротація колег, що ми і робили в Ecoisme, щоб якомога більше уваги приділяти саме розробці », - розповів Олександр.

Крім пілота з DEWA, ​​команда також веде переговори з місцевими енергоефективними компаніями. Також в планах Ecoisme поїздка на CES, а вже 5 січня стартап запускає збір попередніх замовлень на свої сенсори.