У Великобританії запрацювала найбільша в світі кріогенна електростанція

У Великобританії запрацювала найбільша в світі кріогенна електростанція

Неподалік Манчестера (Великобританія) нещодавно ввели в експлуатацію найбільшу в світі кріогенну електростанцію, пише ВВС. Вона має потужність 5 МВт і може на три години забезпечити електроенергією 5 тисяч сімей.

Кріогенна електростанція – пілотний проект, який в майбутньому планують розширити. Зокрема, вже розроблені подібні електростанції, що матимуть потужність 1200 МВт.

Електростанція працює за принципом використання дешевої електроенергії вночі для скраплення повітря, яке зберігається в кріогенних танках, а потім нагрівається і розширюється, потрапляючи в турбіни і виробляючи електроенергію, що поставляється в мережу. Подібний принцип масштабується і використовується з іншими відновлюваними джерелами енергії, зокрема, сонячною і вітровою. 


 

Кріогенну електростанцію збудували поблизу електростанції в Пілсворті, що працює на метані зі звалищ. Її турбіни виробляють електроенергію, що йде на скраплення повітря до температури мінус 190 градусів, а також для отримання тепла, що розігріває зріджене повітря. Розширюючись, скраплене повітря до 700 разів збільшується в обсязі і запускає турбіни.

Минулого року у Великобританії частка «зеленої» електроенергії становила 25% від усієї споживаної в країні. Проте в країні не вирішеним залишалося питання консервації і зберігання такої енергії, оскільки сонячні і вітрові електростанції виробляють її нерівномірно. Тому використання кріогенної електростанції є одним із варіантів вирішення цієї проблеми.