У Пакистані збудували найбільший в світі сонячний парк потужністю 1 ГВт

У Пакистані збудували найбільший в світі сонячний парк потужністю 1 ГВт

Найближчим часом в пустелі Холістан в Пакистані запустять найбільшу в світі сонячну електростанцію потужністю 1 ГВт. Цей проект реалізували в рамках державної програми розвитку відновлюваних джерел енергії, повідомляє Тeknoblog.

Досі найбільшою сонячною електростанцією (потужністю 648 МВт) вважалася індійська. На кліматичній конференції ООН в Марокко міністр Пакистану у справах клімату Захід Хамід заявив, що Пакистан майже не має шкідливого впливу на стан атмосфери: 
«Ми генеруємо менш ніж 1% річних глобальних викидів парникових газів. Проте, ми входимо до десятки держав, найбільш вразливих до зміни клімату».

 


Саме тому Пакистан інвестує в розвиток «зеленої» енергетики. Країна вже зіткнулася із загрозою серйозних катаклізмів, пов'язаних зі зміною клімату: таненням льодовиків, мусонами, повенями, а через підвищення температури повітря там почастішали посухи. Все це негативно впливає на економіку країни. 
«Ці фактори представляють серйозну загрозу для Пакистану, зокрема, для його водних ресурсів, продовольчої та енергетичної безпеки», – зазначив Хамід.