Президент України підписав Закон про розширення переліку відновлюваних джерел енергії

Президент України підписав Закон про розширення переліку відновлюваних джерел енергії

Закон України щодо віднесення теплових насосів до обладнання, яке використовує відновлювані джерела енергії, підписано Президентом України Петром Порошенком 8 грудня 2016 року. Закон вже набрав чинності.

«Цим Законом ми адаптуємо українське законодавство до європейського у сфері відновлюваної енергетики. Зокрема, приводимо у відповідність до Директиви №2009/28/ЄС визначення «альтернативні джерела енергії». Так, перелік відновлюваних джерел енергії поповнюється такими видами енергії, як аеротермальна та гідротермальна», - прокоментував основні положення законопроекту Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Відтепер, Законом чітко визначено, що отримана за допомогою теплових насосів аеротермальна, гідротермальна або геотермальна теплова енергія вважається видобутою з відновлюваних джерел енергії. При цьому кінцевий вихід енергії повинен значно перевищувати первинне споживання енергії, потрібної для приведення в дію теплових насосів.

Обчислення енергії, виробленої тепловими насосами, буде здійснюватися за спеціальною методикою, розробленою відповідно до вимог Директиви №2009/28/ЄС, та включатиметься до загального обсягу енергії з відновлюваних джерел при формуванні звіту для Енергетичного Співтовариства про досягнення у цій сфері.

Всі ці зміни внесено до Закону України «Про альтернативні джерела енергії».

Цей Закон - ще один крок України на шляху розвитку відновлюваної енергетики за європейським зразком.

«Світова практика реалізації сучасних проектів з використання аеротермальної, гідротермальної або геотермальної енергії є дуже перспективною і для України. Як зазначають експерти, завдяки своїй економічності, екологічності та універсальності (можливості працювати як на опалення, так і на охолодження) теплові насоси можуть бути гарною альтернативою газовим котлам», - повідомив Голова Агентства.

Довідково:

З текстом Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні джерела енергії" щодо віднесення теплових насосів до обладнання, яке використовує відновлювані джерела енергії» можна ознайомитися за посиланням: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1711-viii.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю  Держенергоефективності