Відновлювана енергетика вперше в історії перевищила потужності вугільної

Відновлювана енергетика вперше в історії перевищила потужності вугільної

 

У минулому році потужність електростанцій на відновлюваних джерелах енергії вперше перевищила потужність вугільних.

Як йдеться у доповіді Міжнародного енергетичного агентства, у 2015 році потужності станцій, що працюють на ВДЕ, зросли більш, ніж на 50%, передає bbc.com.

Торік у світі щодня встановлювали півмільйон сонячних панелей, а у Китаї щогодини з'являлося два нових вітрогенератора. Як результат, у світовому зростанні «зелених» потужностей частка Піднебесної сягає майже 40%.

«Незважаючи на збільшення потужностей, відновлювана енергетика поки не обігнала вугільну за кількістю виробленої енергії, - наголошується у доповіді. – Виробництво «зеленої» енергії залежить від певних умов: інтенсивності сонячного випромінювання, швидкості вітру, тоді як вугільні станції можуть працювати 24 години на добу».

Збільшення потужностей, яке «зелена» енергетика демонструє останнім часом, обумовлено також зниженням вартості сонячних панелей та іншого обладнання, необхідного для виробництва енергії з відновлюваних джерел.

Згідно з прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, у найближчі роки збережеться тенденція здешевлення будівництва електростанцій на ВДЕ.