Німецькі вугільні електростанції можуть закрити достроково через неприбутковість

Німецькі вугільні електростанції можуть закрити достроково через неприбутковість

Через зниження прибутковості вугільних електростанцій Німеччина готова прискорити їх закриття, хоча вони ще не вичерпали свого ресурсу. Чверть вугільних генеруючих потужностей в найбільшій економіці Європи можуть закрити достроково, якщо оператори відмовляться від витрат на модернізацію, щоб утримувати старіючі станції, повідомляє Азовпромсталь

Steag GmbH, що входить до п’ятірки найбільших виробників електроенергії в Німеччині, має намір закрити принаймні 5 з 13 вугільних станцій. Оскільки їхня рентабельність за останніх 5 років скотилася до найнижчого рівня, інші виробники електроенергії можуть вчинити на зразок компанії Steag GmbH. Тим самим вони сприятимуть зниженню надлишку генеруючих потужностей, який підвищується зростанням використання ВДЕ.


Навіть ціни на німецьку енергію різко падають, маючи найнижчий показник за більш ніж десять років. Водночас, цього року зросли ціни на паливо і вартість вугілля піднялася швидше, ніж природного газу. Це стимулювало 15% стрибок в німецькій газовій генерації в липні, в порівнянні зі зниженням на 16% випуску на основі кам'яного вугілля. Антрацит становить близько 18% від загального показника країни. 

Окрім закриття електростанцій Steag, RWE AG – найбільший виробник електроенергії в Німеччині – вирішив закрити свої вугільні блоки Voerde A і B Voerde в квітні 2017-го.