У Китаї будують найбільшу в світі сонячну електростанцію потужністю 2 ГВт

У Китаї будують найбільшу в світі сонячну електростанцію потужністю 2 ГВт

Найбільша приватна інвестиційна група Китаю Minsheng New Energy Investment Co. будує в автономному регіоні Нінся сонячну станцію на 2 ГВт, що складається з 6 мільйонів сонячних панелей. 
Як передає CleanTechnica, у доповіді Bloomberg сказано, що масштабний сонячний проект розроблятиметься поетапно на 4607 гектарах. Це буде найбільша сонячна ферма, яку коли-небудь бачив світ. Вона потребуватиме $ 2,34 млрд. інвестицій.

Крім того, китайський «сонячний» проект перевершить за обсягом виробленої енергії Сонця загальну кількість сонячної енергії, яку виробляють деякі країни, наприклад, Таїланд або Філіппіни.

Як зазначає Bloomberg, новий проект «є символом чистої енергії амбіцій Китаю». Тільки в першій половині 2016 року КНР підключила до електромережі 22 ГВт сонячної енергії, включаючи рекордні 11,3 ГВт в червні. У 2015 році – 18,6 ГВт.


В червні проект у Нінся був завершений наполовину. Приблизно 380 МВт були підключені до електромережі. Коли будівництво завершиться, станція вироблятиме 2,73 млрд кіловат-годин електрики в рік, що еквівалентно вугільній ТЕЦ на 400 МВт. Bloomberg прогнозує продовження темпів зростання (до 109 ГВт до кінця 2018) завдяки збільшенню населення, економічному розвитку і зниженню цін на сонячні панелі. Не кажучи вже про тиск, який світова громадськість вчиняє на Китай та Індію в зв'язку з високим рівнем викидів вуглекислого газу в атмосферу цих країн.

Наталія ФЕДОСЕНКО, ecotown.com.ua