23% виробленої в світі електроенергії припадає на ВДЕ

23% виробленої в світі електроенергії припадає на ВДЕ

Згідно з новою доповіддю Всесвітньої енергетичної ради, частка відновлюваних джерел енергії зараз складає більше 30% сукупної потужності виробництва електроенергії і 23% від всього виробництва електроенергії в світі, пишеCleanTechnica.

Доповідь опирається на досвід 32 країн на п'яти континентах. У ній наведено висновки щодо стратегій і ключових факторів успіху в інтеграції відновлюваної енергії та надані практичні рішення, які можна застосувати в майбутньому.

Одним з основних відкриттів цієї роботи стало зростання використання енергії вітру і Сонця – за останніх 10 років середньорічне збільшення потужностей електростанцій становило 23% і 51%, відповідно. При цьому сукупна частка цих видів енергії в загальному виробництві складає всього 4%.


 

Друге ключове відкриття – відновлювана енергія стала великим бізнесом. У 2015 році в 154 ГВт нових потужностей ВДЕ була інвестована рекордна сума –- $ 286 млрд. На вітрову і сонячну енергетики припало сумарно 76% інвестицій.

Також в доповіді наголошується, що ринок відновлюваної енергії повільно зсувається від розвинених країн в бік країн, що розвиваються. До кінця 2015 року в 164 країнах світу з'явилася стратегія підтримки відновлюваної енергетики, при цьому 95 з них відносяться до країн, що розвиваються. Для порівняння: к 2005 році їх було всього 15.

Досвід скорочення субсидій теж знайшов відображення в доповіді. Це сталося в ЄС, і відсоток потужностей станцій сонячної енергії за останні 4 роки скоротився з 75% до 41%, а у вітряних станцій – з 41% до 33%.

У доповіді зазначається, що новітні технології і політика, зокрема регулювання і структура ринку, відіграють фундаментальну роль у розвитку відновлюваних джерел енергії.

НАТАЛІЯ ФЕДОСЕНКО, ecotown.com.ua