Від зниження "зелених" тарифів держава втрачатиме 250-300 млн євро щороку - Тинний

Від зниження "зелених" тарифів держава втрачатиме 250-300 млн євро щороку - Тинний

Зниження "зелених" тарифів на 15% може призвести до зниження податкових надходжень в держбюджет від сектору відновлюваної енергетики на 250-300 млн євро щороку.  

Про це заявив співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики Ігор Тинний в ході прес-конференції: "Інвестиційний колапс чи "зелений" компроміс: що обирає Україна?"

"Зниження "зелених" тарифі на 15% може призвести до недоотримання бюджетом податкових надходжень в розмірі 250-300 млн євро щороку", - заявив Тинний. 

Було відмічено, що податкові надходження від галузі відновлюваної енергетики в 2019 році склали близько 20 млрд грн. При цьому загальна сума податкових відрахувань від сектору співмірна з сумою дотацій на вугільну промисловість за аналогічний період і перевищує 90 млрд грн. 

На думку Тинного, зниження "зелених" тарифі не вирішить існуючих проблем на ринку електричної енергії. 

“Через ручне регулювання ринку електричної енергії, гроші, сплачені споживачами, не доходять до генерації, а здебільшого залишаються у трейдингових компаній. Крім того, через корупційні схеми на ринку електроенергії збитки держави за підсумками 2019 року склали не менше 4 млрд грн," - заявив Тинний.  

"Криза в енергетичному секторі поглиблюється, але не приймається жодних необхідних рішень. щоб стабілізувати ситуацію на ринку", - резюмував він. 

Нагадаємо, що розвиток відновлюваної енергетики в Україні стимулюється дією "зелених" тарифів. Цей механізм, що гарантує викуп державою всієї "зеленої" електроенергії, дозволив залучити в галузь більше $10 млрд.

Однак восени минулого року в Мінекоенерго заявили про намір переглянути діючі тарифи.  Прийняття подібного рішення, яке не враховує інтереси інвесторів, може призвести до низки дефолтів в галузі та стати підставою для судових позовів проти держави України на суму майже $5 млрд.  

Разом з цим, заборгованість перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел станом на початок червня вже зросла до 14 млрд грн, а рівень розрахунків не перевищує 5%.