Глобальні викиди в атмосферу досягли рекорду за останніх 7 років

Глобальні викиди в атмосферу досягли рекорду за останніх 7 років

Викиди вуглецю в атмосферу зросли з максимальною швидкістю за останніх 7 років. Наведені у дослідженні BP дані свідчать про те, що у 2018 році споживання первинної енергії зростало зі швидкістю 2,9%, тим самим майже вдвічі перевищуючи 10-річний показник, і досягло рекорду з 2010 року.

Попит на енергію в світі безперервно росте, при цьому прагнення країн в галузі стримування змін клімату відстає від необхідних темпів. Викиди вуглецю у 2018 році зросли аж на 2% - це найшвидше зростання за 7 років. Споживання нафти зросло на 1,4 млн. барелів на добу – найбільшими споживачами є Китай та США. В той же час, світовий видобуток нафти також зріс на 2,4% - до 2,2 млн. барелів на добу. Споживання природного газу зросло на 195 млрд. кубометрів, або на 5,3%, що є одним з найвищих темпів зростання з 1984 року. Споживання вугілля зросло на 1,4%, вдвічі перевищивши середній показник за 10 років.

Відновлювана енергія зросла на 14,5%, що трохи нижче її історичного середнього показника, хоча її зростання в енергетичному вираженні було близьким до рекордного збільшення в 2017 році. Частка відновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії збільшиться з 8,4% до 9,3%. На вугілля, як і раніше, припадає найбільша частка вироблення електроенергії – 38%.

Ключовими споживачами енергії на світовій мапі є азіатські країни. За підсумками 2018 року країни Азії спожили вдвічі більше енергії, ніж Північна Америка. Для демонстрації масштабів споживання, Китай, Індія і США відповідальні за дві третини зростання споживання енергії. Bloomberg відзначає, що внаслідок таких подій і невтішних тенденцій, існує гостра потреба в стримуванні глобального підвищення температури. З початку промислової революції цей показник зріс на 1 градус за Цельсієм, і відповідно до прогнозів, температура до кінця століття повинна подвоїтися. Цей темп зміни клімату є найшвидшим з кінця останнього льодовикового періоду (близько 10 000 років тому). Незважаючи на Паризьку угоду та інші домовленості щодо зниження викидів в атмосферу, генерація електроенергії з викопних джерел збільшується.