У норвезькому місті побудують енергонезалежний район посеред озера

У норвезькому місті побудують енергонезалежний район посеред озера

У новерзькому місті Берген на озері Store Lungegardsvann побудують енергонезалежний район.

Проект розробляє лондонське бюро Waugh Thistleton, передає Хмарочос

Новий екологічний район, який називатиметься Trenezia і буде розрахований на півтори тисячі домогосподарств, з’єднає два міські береги та приваблюватиме місцевих як культурний осередок - пов'яже стару частину міста з міським центром мистецтв, на якому також облаштують пляж.

Згідно з планом, штучні острови будуть зведені посеред озера. "Попит на електроенергію в районі буде мнімальним завдяки енергоефективному проектуванню та технологіям економії води і струму, - пояснюють у Waugh Thistleton. - По- друге, район генеруватиме більше електроенергії, ніж споживатиме, що допоможе компенсувати викиди вуглецю в атмосферу".

Згодом на штучних островах планують встановити біогазові установки та теплові насоси.

Будинки будуватимуть з деревини, а фундамент - з матеріалів, які виготовляють найближчі підприємства.

Для освітлення району взимку прокладуть "сонячний коридор", щоб максимально підсилити природнє освітлення у житлі. Відповідно, висотність будівель також буде врегульована для збалансованої тіні.

Вздовж району спорудять плавучі зони відпочинку, зокрема басейн, місце для громадських заходів та причали.

В невеликих будівлях селитимуть сім'ї, а у багатоповерхових - пари, студентів та інші групи населення, яким не потрібно багато житлової площі. При цьому, залежно від виду житла відрізнятиметься й оформлення будинків.

Між більшими будівлями, серед яких будинок пристарілих та ясла, облаштують громадські зони для урізноманітнення взаємодії в місті. Між меншими облаштують дворики, зелені зони та зони відпочинку. Пересуватись районом можна буде завдяки місткам та доріжкам, звідки також відкривається краєвид на озера та гори.