Понад 70 000 мальків струмкової форелі оселилися в річках Закарпаття

Понад 70 000 мальків струмкової форелі оселилися в річках Закарпаття

Використовуючи природні ресурси, люди неодмінно повинні дбати про їх збереження та відновлення. Відома мудрість свідчить – «ми не отримуємо Землю у спадок від батьків, але позичаємо її у наших дітей». Від наших дій, чи бездіяльності сьогодні, залежить, без перебільшення, майбутнє наступних поколінь.

Усвідомлюючи цю відповідальність, група енергетичних компаній РЕНЕР впроваджує в області проекти «зеленої» енергетики та організовує важливі природоохоронні та соціальні акції.

Серед них й масштабне зариблення закарпатських річок рідкісним видом лососевих риб - струмковою фореллю. Дійство традиційно триває протягом двох тижнів і до нього активно долучаються представники місцевих лісових господарств, управління агентства рибного господарства, органів місцевого самоврядування, ЗМІ, а також місцеві мешканці та звісно ж молоде покоління – місцеві діточки.

«Ця акція є черговою ініціативою Генерального директора компанії РЕНЕР Сергія Ковача, яка була започаткована ще 6 років тому і з кожним роком набирає все більше обертів. Цьогоріч дійство пройшло вже в шосте і охопило 8 сіл та понад 10 річок і їх приток в Перечинському, Тячівському та Рахівському районах. Протягом двох тижнів у струмки випущено понад 70 тисяч мальків струмкової форелі, а загалом за 6 років проведення акції майже пів мільйона особин заселило закарпатські річки», - розповідає Юрій Сас, керівник департаменту по зв’язках з громадськістю групи РЕНЕР.
 На Рахівщині акція охопила околиці високогірних сіл Костилівка, Видричка та Луги, на Тячівщині Руська та Німецька Мокра, Красна, Усть Чорна та Лопухово, на Перечинщині – села Тур’я Поляна.

Кожного року бере участь у зарибленні й Костилівський сільський голова Інна Савляк. Жінка розповідає, дійство вже стало традиційним, його тут щороку чекають:

«Наше село знаходиться у віддаленій гірській місцевості, серед прекрасних скель і мальовничих струмочків, а струмкова форель залишається символом цієї гірської краси. Завдячуючи групі енергетичних компаній РЕНЕР ми маємо чудову нагоду зарибити місцеві потічки і, більше того, залучити до дійства дітей, щоб виховувати у них таке необхідне почуття до збереження природи. Школярі з нетерпінням чекають на акцію і з захватом беруть у ній участь».
 

Понад 70 000 мальків струмкової форелі оселилися в річках Закарпаття (ФОТО, ВІДЕО)Активно долучилися до заходу й господарі цих прекрасних місцин: працівники держлісгоспів: лісничі, державна лісова охорона, інженери різної категорії тощо. Спільними зусиллями вдалося провести зариблення на високому рівні та дістатися до найвіддаленіших гірських куточків. 

Окрім того, на виконання наказу про вселення біоресурсів взяли участь у заході й представники місцевого управління агентства рибного господарства.

«Група РЕНЕР щорічно зариблює річки області десятками тисяч мальків струмкової форелі. Це надзвичайно потрібна справа, бо з кожним роком запаси риби зростають. Дотримання умов якісного зариблення та багаторічний досвід організаторів акції дозволяє мінімізувати втрати малька та збільшити його шанси на виживання у природному ареалі»,- каже Головний державний інспектор управління державного агентства рибного господарства у Закарпатській області Іван Регуш.
 

Понад 70 000 мальків струмкової форелі оселилися в річках Закарпаття (ФОТО, ВІДЕО)Втім родзинкою заходу й досі залишається участь в акції дітей. Молоде покоління з захопленням зариблює потічки, дотримуючись усіх його правил та норм: вишукує тихі місцини, де рибка краще приживиться та випускає по кілька особин, щоб усім було достатньо місця для росту. 

«З радістю вже вкотре взяла участь у цій акції. Мені подобається допомагати природі та випускати у наші річки маленьку рибку. Я вважаю, що я зробила дуже добру справу», - ділиться враженнями учениця 9-го класу Костилівської ЗОШ Олександра.

«Це була чудова акція. Рибка знайшла новий дім і тепер житиме у наших струмочках», - каже учениця Лопухівського шкільного лісництва Дар’я.

«Компанія РЕНЕР кожного року не забуває про нас і проводить цю надзвичайно важливу та корисну для нашої громади акцію. Приємно констатувати, що в нас вже майже не залишилося потічків, які ми не зариблювали – риби з кожним роком стає все більше. Від усієї громади хочу подякувати групі РЕНЕР та особисто Сергію Ковачу за таке плідне партнерство та допомогу», - коментує акцію Лопухівський сільський голова Іван Фабрицій.
 

Понад 70 000 мальків струмкової форелі оселилися в річках Закарпаття (ФОТО, ВІДЕО)Організатори сподіваються, що змалечку привите дбайливе ставлення до природи, неодмінно стане запорукою її збереження у майбутньому. 

Бережімо природу для наших дітей!