Вперше в історії США відновлювані джерела виробили більше електроенергії, ніж вугілля

Вперше в історії США відновлювані джерела виробили більше електроенергії, ніж вугілля

У квітні цього року відновлювані джерела енергії вперше випередили генерацію електроенергії з вугілля в США. Частка електроенергії з ВДЕ більше на 16%, а у травні вона має збільшитися ще на 1,4%, пише Quartz.

Вугілля почали широко використовувати в Америці в 1880-х роках. Століттями це паливо було основним для виробництва електроенергії в США, проте нині його використання повільно підходить до кінця. Оскільки відновлювані джерела енергії мають сезонний характер, у підсумку 2019 року генерація електроенергії з вугілля знову перевищить «зелені» джерела. Однак прослідковується тенденція зростання відновлюваних джерел, тому прогозується, що у 2020 році річний обсяг виробництва електроенергії з вугілля та відновлюваної енергії приблизно однаковим.

«Прибічники вугільного палива можуть називати ці щомісячні та щоквартальні підйоми та падіння відновлюваної енергії неважливими, але ми вважаємо, що вони свідчать про фундаментальні зрушення, що відбуваються в секторі виробництва електроенергії, – пише Institute for Energy Economics and Financial Analysis (IEEFA). – Відновлювані джерела енергії наздоженуть вугілля швидше, ніж прогнозується».