Приклад для наслідування: як Уругвай майже повністю перейшов на відновлювану енергетику

Приклад для наслідування: як Уругвай майже повністю перейшов на відновлювану енергетику

Сьогодні Уругвай майже повністю працює на енергії з відновлювальних джерел. Приблизно за 10 років країна досягла такого результату, у 2012 Уругвай мав показник у 40%, після чого вклав значні інвестиції у розвиток вітрових та сонячних електростанцій.

Через недостатні запаси власних корисних копалин і потреби імпорту нафти та електроенергії економіка Уругваю залежала від країн-сусідів, в той час, як тепер сам експортує надлишок електроенергії в Аргентину та Бразилію.

Тепер Уругвай є одним з країн-лідерів у виробництві відновлювальної енергії. Найбільший відсоток приносять гідроелектростанції - 60%.
Ключ до успіху, за словами Рамона Мендеса, колишнього національного директора з енергетики країни, - досить нудний, але підбадьорливо відтворюваний: чітке прийняття рішень, сприятлива нормативно-правове середовище і міцне партнерство між державним і приватним секторами. Слід зауважити, що за 10 років країна скоротила свій вуглецевий слід і знизила витрати на електроенергію без державних субсидій.