Всесвітній банк виділить Індії $1 млрд. на розвиток сонячної енергетики

Всесвітній банк виділить Індії $1 млрд. на розвиток сонячної енергетики

Всесвітній банк уклав угоду з Міжнародним альянсом з сонячної енергетики про розвиток цієї галузі в країнах, що розвиваються. Ним передбачено значне зростання інвестицій в сонячну енергетику до 2030 року.

Альянс був створений Індією і Францією в ході Конференції ООН зі зміни клімату в Парижі в листопаді минулого року. До засновників приєдналися близько 120 країн, що підтримують ідею розвитку сонячної енергетики.

У заяві Білого дому напередодні червневого візиту прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді в США зазначалося, що Сполучені Штати вітають створення альянсу і визнають його «вирішальну роль в розробці і впровадженні технологій сонячної енергетики». Між США і Індією було встановлено особливе партнерство з питань клімату.

Всесвітній банк планує виділити Індії понад $1 млрд. на підтримку ініціативи щодо розширення потужностей сонячної енергетики за рахунок проектів, що передбачають монтаж дахів із сонячних панелей і створення в країнах з великою кількістю сонячних днів інфраструктури сонячних парків і ліній електропередач. 

У заяві Джим Ен Кіма зазначено: 

«Індія планує до 2030 року практично в три рази збільшити частку відновлюваних джерел енергії. Це докорінно змінить систему енергопостачання країни і матиме далекосяжні глобальні наслідки в боротьбі зі зміною клімату».

Всесвітній банк і уряд Індії підписали угоду про виділення кредиту на суму $625 млн. для фінансування установки сонячних батарей загальною потужністю 400 мегават. Їх використання зменшить частку теплової енергії і скоротить викиди парникових газів.

 

Наталія Федосенко, ecotown.com.ua