Україні доведеться шукати заміну вугіллю через його рекордне подорожчання в Європі – Bloomberg

Україні доведеться шукати заміну вугіллю через його рекордне подорожчання в Європі – Bloomberg

Вартість вугілля в Європі підскочила до 100 доларів за тону, що приносить більше користі виробникам альтернативної енергії, ніж шахтарям. За даними Bloomberg, компанії у сфері відновлюваної енергетики очікують пожвавлення переходу на «зелені» енергоресурси та збільшення доходів. Шукати заміну вугіллю доведеться й Україні, передає Хвиля

Нинішня ціна вугілля є найвищою за останніх 5 років. Це змушує замислюватися про енергоефективність та дає поштовх технологіям. Зростання цін на вугілля відбувається через рекордний попит на енергоносії в Китаї, який підвищив вартість всіх видів палива для генерації електроенергії. Через це поставки в Європу скоротилися, а вартість кіловата зросла всюди: від Великобританії до Італії. Уряди європейських країн активно працюють над скороченням шкідливих викидів та переходом на відновлювані джерела енергії. Зокрема комунальні служби все частіше роблять ставку на  "зелені" електростанції замість вугільних. Альтернативу почали шукати й в Україні, яка виробляє третину своєї електроенергії з вугілля. У полі зору опинилися ядерна енергетика і природний газ. Через російську агресію і знищення більшості шахт, Україна імпортує більшу частину потрібного їй вугілля. Однак його вартість змусить інвестувати в інші сектори: компанії не хочуть будувати нові електростанції на такому виді палива. 

«У Західній Європі не побудували жодної нової вугільної станції, так само, як і в США. Відновлювані джерела енергії отримають найбільшу частку ринку електроенергії», – переконаний співголова групи глобальних природних ресурсів Goldman Sachs Group Inc Гонзало Гарсія.

У гірничодобувній сфері теж не відбулося «вугільного буму», не дивлячись на зростання цін. Anglo American Plc і BHP Billiton Ltd запевнили, що не витрачатимуть кошів на розробку нових шахт. Rio Tinto Plc розпродала свої шахти, а Glencore Plc не хоче відкривати нових.