Група РЕНЕР долучилася до організації міжнародного турніру з плавання

Група РЕНЕР долучилася до організації міжнародного турніру з плавання

15 вересня в с. Соломоново, що знаходиться поблизу м. Чоп, відбувся міжнародний турнір із плавання “Transcarpathian swimming cup”. Аквакомплекс “Європа” зібрав майже 160 плавців з 4 країн: України, Словаччини, Угорщини та Німеччини.

Поки тривала реєстрація на участь у змаганнях, всесвітньовідомі плавці проводили майстер-класи для всіх охочих. Антон Желтяков, майстер спорту України, чемпіон республіки Азербайбан 2015 року на дистанціях 200 комплексне плавання, відкривав секрети комплексного плавання. Денис Діас, майстер спорту України, чемпіон України 2015 року, чемпіон республіки Еквадор 2016-17 рр. на дистанціях 1500 м 400 м та 200 вільним стилем, провів майстер-клас із стаєрського плавання. Марина Надточій, майстер спорту України, член національної збірної, показувала вправи з водної аеробіки.

Турнір розпочався із урочистого параду й виступу Зразкового дитячого ансамблю народного танцю «Джерельця Карпат». Відкривали змагання поважні гості: голова Соломонівської сільської ради Малинич Галина, Керівник у правління молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації Віталій Ерфан, Голова Федерації водних видів спорту Закарпаття Роберт Левицький, генеральний директор готельно-розважального комплексу «Європа» та інші.
У запливах взяли участь спортсмени в 15-х вікових категоріях («Любителі плавання» — від 18 до 24 р, «Мастерс» — від 25 до 94 років). Найстаршому учаснику змагань — 87 років.

«Міжнародний турнір із плавання успішно відбувся завдяки спільним зусиллям управління молоді та спорту Закарпатської ОДА, Федерації плавання України в Закарпатській області, а також головному спонсору групі енергетичних компаній “РЕНЕР”. Відрадно, що вдалося правильно використати бюджетні кошти. Фестиваль приніс приємні емоції у першу чергу учасникам, глядачам ну і, звісно, організаторам. На жаль, багато спортсменів, які прагнули потрапити на наші змагання, не змогли цього зробити у зв’язку з Чемпіонатом Європи з плавання в серії «Мастерс», який відбувся у Словенії незадовго до нашого турніру. Тому наступного року очікуємо вже значно більше учасників», — розповідає один з організаторів змагань, майстер спорту України Сергій Ковач. 

«Цьогоріч турнір уперше в Україні пройшов у новому форматі. Ми провели фестиваль водних видів спорту: були змагання як серед плавців, так і серед ватерполістів. Плануємо запровадити це як добру традицію. Та й узагалі сьогодні ФІНА (Міжнародна аматорська федерація плавання) рухається в напрямку об’єднання змагань. Тобто одночасно проводяться змагання безпосередньо із плавання, стрибків, водного поло, синхронного плавання. Приємно відзначити, що серед учасників нашого водного фестивалю були й чемпіони Європи. Схожі змагання проходять уже 21 раз, але якщо раніше ми проводили їх до дня фізкультурника, то зараз вони відбулися як Кубок Карпатського регіону. До нього входять 8 країн, з них 4 були представлені. Вважаю, що результати змагань достойні. Учасники й гості змагань залишилися задоволені як місцем проведення змагань, так і рівнем організації, чому ми надзвичайно раді», — повідомляє голова Федерації водних видів спорту Закарпаття Роберт Левицький.

Всього на турнірі було розіграно 500 медалей і 300 комплектів нагород. Серед них — цінні призи та грошові винагороди. Загальний призовий фонд становив 10 000 гривень. Зокрема, головний приз — 5 000 гривень — розділили між двома переможцями серед жінок і чоловіків.
Пропонуємо вашій увазі результати фінального запливу Міжнародного турніру із плавання “Transcarpathian swimming cup”: