Бельгія відмовляється від атомної енергетики

Бельгія відмовляється від атомної енергетики

Бельгійський уряд схвалив новий енергетичний пакт, який передбачає закриття атомних електростанцій країни у період з 2022 до 2025 років. Таким чином, всі сім ядерних реакторів країни, розташовані на електростанціях Doel і Tihange, будуть виведені з експлуатації до кінця зазначеного періоду. Одночасно більше інвестицій буде направлено у розвиток потенціалу відновлюваних джерел енергії, наприклад, на будівництво офшорних вітрових парків.

Це рішення бельгійського уряду є особливо знаковим в зв'язку з тим, що атомні електростанції виробляють більше половини електроенергії країни. Бельгія займає четверте місце в світі після Франції, Словаччини та України за часткою мирного атома в генерації:

За даними Всесвітньої ядерної асоціації, реактори, які в даний час експлуатуються на об'єктах Doel і Tihange, мають ліцензію до кінця 2025 року. Тобто «поетапну відмову» від атомної енергетики - це по суті просто відмова від продовження дозволів на експлуатацію.

При цьому треба відзначити, що поточна експлуатація старих бельгійських реакторів здійснюється не без проблем.

Нещодавно вступила в силу нова Стратегія в галузі атомної енергії в Бельгії, згідно з якою всім громадянам країни надаються таблетки йоду на випадок ядерного інциденту.

Таким чином, сьогодні вже очевидно, що атомна енергетика в Європі йде на спад. Від неї відмовляється все більше число країн.