У травні 2018 року ВДЕ виробили 49,1% електроенергії в ФРН

У травні 2018 року ВДЕ виробили 49,1% електроенергії в ФРН

За підсумками травня поточного року виробіток німецьких електростанцій, які функціонують на основі відновлюваних джерел енергії, склав 49,1% всієї виробленої в країні електроенергії.

Сонячна погода забезпечила рекордний місячний виробіток фотоелектричних станцій. Вони виробили 6,45 ТВт * год або 15,5% німецької електроенергії. На графіку показано вироблення сонячних електростанцій країни по місяцях з 2010 року:

 

На наступній діаграмі показаний тренд збільшення частки поновлюваних джерел енергії у виробництві німецької електроенергії по роках.

Нагадаю, відповідно до законодавства (EEG), частка ВДЕ в споживанні електроенергії повинна досягти 40-45% до 2025 року. Очевидно, ця мета буде досягнута раніше терміну, тому є всі підстави для більш агресивних планів - коаліційна угода передбачає збільшення частки ВДЕ аж до 65% вже до 2030 року.

Незважаючи на такі значні успіхи відновлюваної енергетики, вугільна генерація до сих пір виробляє істотну частку німецького електрики (35,2% в травні).

До слова, у різних країнах історично склалася своя структура енергетики, яка поступово трансформується. Наприклад Франція планує поступово скорочувати свою «атомну залежність», а Німеччина також поступово і планомірно знижує споживання вугілля.