У Франції гідроелектростанція врятувала село, що залишилось без електроенергії

У Франції гідроелектростанція врятувала село, що залишилось без електроенергії

У кінці листопада минулого року гідроелектростанція Veyton у Франції на 100% забезпечила селище Пінсот, населенням понад 130 мешканців, відновлюваною електроенергією.

Після інциденту на лінії електропередачі (деревообробник пошкодив лінію електропередачі) долина Бреда залишилася без електрики. В очікуванні відновлення електропостачання з національної мережі, село було підключено до гідроелектростанції, яка віддавала населеному пункту всю вироблену електрику. Протягом трьох тижнів, доки тривали роботи, село продовжувало споживати електроенергію ГЕС, не відчуваючи будь-яких незручностей.

Для гідроелектростанції Veyton це невеликий технічний подвиг: точна установка (регулювання відповідно до варіацій частоти струму) команд керувати локальною мережею дозволила оперативно реагувати на варіації попиту в долині і задовольнити електричні потреби села.

У Верхньому Бреді (області Ізер) на висоті 700 метрів над рівнем моря гідроенергетика історично дуже поширена і сприяє економічному розвитку долини. На сьогодні гідровузли, що знаходяться в Долині Бреда, забезпечують чистою відновлюваною електроенергією підприємства, туристичні комплекси, органи влади тощо.

Власник станції – компанія Asco Energie, яка є дочірньою компанією NOUVELLES ENERGIES HYDRAULIQUES, що спеціалізується на будівництві та експлуатації гідроелектростанцій. На рахунку компанії - 18 гідроелектростанцій в Альпах, які дозволяють без викидів в атмосферу забезпечувати електроенергією близько 300 000 людей.

Джерело