Традиційна акція на Закарпатті: у річки випустили понад 70 тисяч мальків струмкової форелі

Традиційна акція на Закарпатті: у річки випустили понад 70 тисяч мальків струмкової форелі

П'ятий рік поспіль на Закарпатті відбувається весняне зариблення струмків та річок області. Ініціатори акції – представники групи енергетичних компаній "РЕНЕР", до яких долучилися лісівники та представники управління агентства рибного господарства. Для поновлення водного життя обрали рідкісний вид лососевих риб - струмкову форель.
 У роботі групи енергетичних компаній "РЕНЕР" перш за все керуються дисциплінами збереження навколишнього середовища, саме тому заходи з поновлення біоресурсів струмкової форелі проводяться щорічно із залученням школярів, які свій приклад передаватимуть наступним поколінням. У цьому переконує керівник департаменту по зв’язках з громадськістю Юрій Сас:

«Вже п‘ятий рік поспіль група РЕНЕР організовує на Закарпатті цю важливу акцію з зариблення річок струмковою фореллю, або як кажуть у народі «стругом». Протягом 2 тижнів у понад 10 водних артерій Тячівського, Рахівського та Перечинського районів було випущено понад 70 тисяч мальків форелі».
 

Традиційна акція на Закарпатті: у річки випустили понад 70 тисяч мальків струмкової форелі (ФОТО, ВІДЕО)Першим пунктом поновлення життя стала річка Брустурянка у селі Лопухово та річка Янівець у селі Руська Мокра. Рибу випускали у бокові притоки річок, де для молодої особини буде кормова база, а бурхлива течія та хижаки не стануть перешкодою для адаптації. Процедуру фахівці виконали за всіма правилами із внесення біоресурсів. 

Потужною підтримкою у добрій справі стали спритні та бадьорі школярі. Сільський голова Красної не може натішитись тому, з яким завзяттям дітлахи беруться за відновлення життя у водоймах, певна що такі заходи учням хороша наука:

«Хочеться щоб таких акцій було більше, особливо з боку місцевих лісогосподарських та лісомисливських підприємств. Група РЕНЕР у цьому плані найактивніший партнер нашої громади. Хочеться подякувати за тісну співпрацю Сергію Васильовичу Ковачу, адже ця традиційна акція, лише один з багатьох реалізованих соціальних проектів у селі», - каже Краснянський сільський голова Марія Носа.
 

Традиційна акція на Закарпатті: у річки випустили понад 70 тисяч мальків струмкової форелі (ФОТО, ВІДЕО)Учасники акції впевнені - без належної підтримки краян, новому життю не бути. Втім все ж сподіваються, що свідомість переможе і струмкова форель буде лише примножуватися.

«Природу треба берегти, адже це наше майбутнє. Дуже цікаво дізнатися як правильно зариблювати потічки і спробувати зробити це самому – чудові відчуття, коли відпускаєш у річку нове життя», - каже школяр Василь з села Красна.
 

Традиційна акція на Закарпатті: у річки випустили понад 70 тисяч мальків струмкової форелі (ФОТО, ВІДЕО)Масштабно проведено акцію й у гірських селах Рахівщини: Костилівка, Видричка, Богдан та інші. Так, у селі Костилівка з не аби якою наполегливістю взялись до благородної справи учні 7-10 класів.

«Завдяки групі енергетичних компаній РЕНЕР, які тісно співпрацюють з громадою, завжди турбуються та допомагають у вирішенні проблемних питаннях села, ми сьогодні маємо нагоду провести зариблення наших потічків і, не мало важливо, показати це молодому поколінню – нашим діточкам», - розповідає Костилівський сільський голова Інна Савляк.
 

Традиційна акція на Закарпатті: у річки випустили понад 70 тисяч мальків струмкової форелі (ФОТО, ВІДЕО)Самі ж школярі з нетерпінням чекають цієї пори адже зарибленням займаються не перший рік:

«Знову ми з друзями навідалися до лісових потічків, щоб взяти участь у цій цікавій акції. Кожен мав нагоду випустити малька у його природнє середовище і таким чином долучитися до збереження нашої природи», - каже учениця Костилівської ЗОШ Олександра.