Німеччина стала лідером з вторинної переробки сміття серед країн ЄС

Німеччина стала лідером з вторинної переробки сміття серед країн ЄС

19.04.2018

Жодна країна Євросоюзу не використовує повторно такої кількості відходів, як Німеччина – у корисний оборот в ФРН повертається 66% відходів, а середньоєвропейський показник – 46%. Проте експерти критикують німців через те, що вони виробляють більше сміття, ніж жителі інших європейських країн, пише Deutsche Welle.

Згідно з дослідженням Німецького інституту економіки, країнами-лідерами з вторинної переробки відходів є також Австрія, Бельгія і Нідерланди: там частка повернення відходів становить понад 50%. В середині рейтингу знаходяться Швеція (48,9%), Франція (41,7%) та Іспанія (29,7%). Замикають список Греція і Румунія – тут на повторну переробку відправляють 17% і 13,3% відходів відповідно. Найгірші показники у Мальти: частка повернення сміття в країні всього 7,1%.

Експерти підрахували, що з 2015 по 2016 рік загальна кількість відходів в Євросоюзі зменшилася на 4%, однак у Німеччині цей показник, навпаки, збільшився на 11%. За статистикою, кожен німець виробляє 626 кілограмів сміття на рік, що пов'язано з високим рівнем добробуту в країні. В середньому по Європі цей показник становить 482 кілограми на людину. Голосування щодо прийняття нового законопроекту, що стосується переробки сміття, має відбутися в Європарламенті – до 2025 року  кожна держава ЄС має підвищити частку вторинної переробки відходів до 55%, а до 2035 року – до 65%. Однак досягнути цієї мети зможуть лише 10 держав і лише в тому випадку, якщо збільшать частку повернення відходів. Реалістичним законопроект буде у разі, якщо країни зможуть почати з нижчої норми і створять нову інфраструктуру для утилізації сміття.