В Україні потрібно збільшувати частку розподіленої генерації з ВДЕ - Укренерго

В Україні потрібно збільшувати частку розподіленої генерації з ВДЕ - Укренерго

Найближчим часом НЕК Укренерго планує подати до органів влади свої пропозиції стосовно того, щоб держава найбільше підтримувала будівництво сонячних та вітрових електростанцій з мінімальною одиничною потужністю. Про це 11 квітня заявив голова компанії Всеволод Ковальчук, виступаючи на конференції Cisolar 2018.

"Максимально швидкий розвиток і максимально швидке заміщення генерації з вугілля, яке ми зараз маємо в Україні, на генерацію з відновлюваних джерел. Це є нашим абсолютним  пріоритетом, але в той же час ми не маємо допустити щоб відбулися кризові явища в нашій енергетичній системі, які  зможуть потребувати від нашого уряду або парламенту непопулярних з інвестиційної точки зору радикальних дій по прикладу деяких інших країн, які абсолютно непередбачувано змінювали, в тому числі ретроспективно, всю модель функціонування відновлюваних джерел електричної енергії. Наша задача цього не допустити і зробити цей сектор надалі максимально прогнозованим, залишаючи його інвестиційно привабливим", - сказав у своєму виступі Всеволод Ковальчук.

За його словами поточна модель для реалізації проектів в сфері відновлюваної енергетики навряд чи проіснує більше ніж до кінця 2020 року з цілої низки обставин, і економічних, і технічних. Поряд з цим він вказав на потребу приділяти більше уваги розвитку розподіленої генерації.

"Чим більше буде відсоток розподіленої генерації, в першу чергу сонячної, з мінімальним значенням одиничної потужності станцій, тим легше буде енергосистемі України. У нас є тяжіння, як і в інших країнах, наприклад в Китаї та на Близькому Сході, створювати надзвичайно великі об'єкти в сфері відновлюваної енергії. В новій моделі ми будемо максимально стимулювати в бік того, щоб найменші станції отримували найбільший розмір підтримки, а найбільші станції були максимально наближені до конкурентного ринку електричної енергії", - відзначив директор Укренерго.