Геотермальний потенціал Вірменії: новий щабель в енергетичній історії країни

Геотермальний потенціал Вірменії: новий щабель в енергетичній історії країни

Дослідники в галузі альтернативної енергетики в один голос стверджують, що Вірменія володіє прекрасним потенціалом для отримання енергії з надр Землі. Як і інші країни пострадянського простору, «країна гір» на даному етапі свого розвитку поки не знайома близько з технологіями отримання електроенергії з відновлюваних джерел. Це відбувається, тому що всілякі дослідження та наукові досліди вимагають певного фінансування.

За словами заступника міністра природних ресурсів і енергетики Вірменії пана Арутюняна, можливе використання альтернативних джерел енергії обговорювалося не один раз, але відсутність інвестора, готового вкласти чималі кошти у проведення досліджень, залишила це важливе питання на рівні розмов, повідомляє Sputnik.

В даний час на території Сюнікської області (місцевість Каркар) на висоті більше 3 тисяч метрів над рівнем моря проводяться дослідження, що супроводжуються буровими роботами. Кошти на вивчення земних надр Вірменії частково були виділені урядом. Допомогу у фінансовому питанні надав також Інвестиційний фонд клімату. Реалізація плану проведення дослідних робіт була розпочата в середині липня.

Як стверджує головний інженер Погосян Ерік, в плани дослідників входить впровадження спеціального обладнання шляхом буріння на глибину більше однієї тисячі метрів і фіксація показників температур водяних випарів і самої води. Після отримання даних вимірювань можна буде говорити про умови використання геотермального потенціалу країни. Поки ще занадто рано робити які-небудь висновки відносно досліджень, так як позначка буріння гірських порід в даний момент знаходиться на показнику 20 метрів із передбачуваних 1300. Якщо результати отриманих вимірів температур опиняться на задовільному рівні, працівникам необхідно буде розпочати роботу над другою свердловиною. У разі позитивного результату контрольних вимірювань, можна буде приступити до буріння отвору виробничого масштабу.

Заступник міністра енергетики Вірменії заявив, що в планах уряду – відкриття електростанції, яка буде виробляти близько чверті мільярда кВт/год за рік. Величезним плюсом використання геотермального потенціалу є той факт, що кількість одержуваної електроенергії не залежить від примх природи і має постійну величину.

На території Вірменії, за попередніми теоретичними даними, є ще кілька передбачуваних джерел геотермальної енергії. Про їх використанні можна буде говорити після завершення дослідницьких робіт в Сюніку.