Нафтова компанія Eni до 2025 року побудує 5 ГВт потужностей ВДЕ

Нафтова компанія Eni до 2025 року побудує 5 ГВт потужностей ВДЕ

Італійська нафтогазова компанія Eni в рамках своєї нової стратегії планує інвестувати € 1,2 млрд в розвиток відновлюваних джерел енергії потужністю 1 ГВт до 2021 року. До 2025 року встановлена потужність ВДЕ під управлінням компанії може збільшитися до 5 ГВт.

Eni займається нафтогазовими проектами по всьому світі: в Європі, Південній Америці, Африці, Азії, однак компанія прагне диверсифікувати свою діяльність і розвивати ВДЕ.

Нові проекти в галузі відновлюваних джерел енергії є частиною затвердженого компанією плану декарбонізації до 2021 року вартістю 1,8 млрд євро. Він включає в себе, серед іншого, зниження прямих викидів парникових газів у всіх сферах діяльності.

Компанія не роюить детальну розбивку проектів ВДЕ, які вона збирається реалізувати. При цьому йдеться, що «нові енергетичні рішення» будуть інтегруватися з існуючими активами і діяльністю, і тому зможуть створити нові можливості і цінність; ця модель призведе до скорочення витрат на електроенергію для виробничих об'єктів, і дозволить вивільнити деякі обсяги природного газу для власного споживання або експорту. Очікувана прибутковість цих проектів в області ВДЕ складе близько 10%.

На сайті компанії відзначені проекти Eni в сонячній енергетиці загальною потужністю 463 МВт, які, наскільки відомо, поки не завершені.