Група РЕНЕР потрапила до ТОП-5 сонячних забудовників України (ІНФОГРАФІКА)

Група РЕНЕР потрапила до ТОП-5 сонячних забудовників України (ІНФОГРАФІКА)

15.03.2018

Сонячної електростанції, які ще кілька років тому можна було зустріти тільки на півдні країни, стають поширеним новим бізнесом практично у всіх регіонах. У 2017 році, за даними Держенергоефективності, загальна потужність введених в експлуатацію сонячних електростанцій (СЕС) склала 211 МВт. 

З 2011 року у нашій країні побудовано і введено в експлуатацію СЕС на 742 МВт. У загальному обсязі виробленої електроенергії в Україні, за даними ДП Енергоринок, на сонце вже доводиться 0,53%, в той час як в 2016-му - 0,36%. Це все ще невеликі цифри. Але серед усіх компаній, що працюють за зеленим тарифом, частка СЕС зростає найшвидше.

Приємно, що серед лідерів на ринку й закарпатська компанія – група енергетичних компаній РЕНЕР. У рейтингу вона з показником у 17,3 МВт введених у 2017 році потужностей займає 5-те місце серед найважливіших гравців на ринку. 
 

Закарпатська компанія потрапила до ТОП-5 сонячних забудовників України (ІНФОГРАФІКА)

До слова, на рахунку компанії вже 8 реалізованих проектів альтернативної енергетики на території Закарпаття загальною потужністю 42 МВт: 3 сонячні електростанції та 5 міні-ГЕС (МГЕС). Також у процесі будівництва ще 2 об’єкта: мікро та міні-ГЕС, які будуть введені в експлуатацію до кінця 2018 року.

Завдяки таким показникам Закарпаття залишається й лідером по загальній потужності введених в експлуатацію сонячних станцій у Західній Україні – понад 41 МВт. Втім, у 2017-му році Івано-Франківська область зробила значний стрибок і опинилася на другому місці за приростом СЕС в Україні (+28 МВт), тож з загальним показником введених потужностей у розмірі 39,0 МВт Франківщина вже «дихає в спину» сонячному Закарпаттю.

Рекордсменом за загальним обсягом потужностей за всі роки - 241 МВт залишається Одещина. Пік запуску проектів припав на 2012-2013-й.

Рекордсменом 2017 року по запуску потужностей - 69 МВт стала Херсонська область. Всього потужність сонячних станцій в області становить 98 МВт.

Деталі у статті «Схід сонця» на liga.net
 

Закарпатська компанія потрапила до ТОП-5 сонячних забудовників України (ІНФОГРАФІКА)