Група РЕНЕР долучилася до організації дитячого спортивного свята на Тячівщині

Група РЕНЕР долучилася до організації дитячого спортивного свята на Тячівщині

У неділю, 25 лютого, в селищі Усть-Чорна на Тячівщині відбувся відкритий чемпіонат з гірськолижного спорту серед дошкільнят та школярів 1-6 класів на навчальному схилі “Дубок”. Символічно зимове свято відбулося в день закриття зимових Олімпійських ігор-2018 у Пхьончхані, на якій Україна зайняла 21 позицію. Можливо, через десяток років нинішні учасники зимового свята в Усть-Чорній здобудуть вже золото і славу для країни на зимовій Олімпіаді.

На цей раз у  боротьбі за медалі і кубки змагалися 47 діток різних вікових категорій. Так, у молодшій групі демонстрували свої вміння кататися на лижах діти 1-4 класів, у середній – школярі 5-7 класів, а у старшій -  учні 8-10 класів. Крім того, долучились до спортивного турніру й дошкільнята – найменшому учаснику було всього 3 роки. Серед учасників змагань були учні з Усть-Чорної, Руської та Німецької Мокрої, а також вперше взяли участь у турнірі  дітки з Тарасівки, які, до речі, навідалися на зимове свято разом з своїм наставником, вчителем фізкультури П.П.Кусом та невеликою групою підтримки. 

Як розповідають організатори змагань В’ячеслав Дикун та Іван Меклиш метою зимового свята  стала популяризація та розвиток гірськолижного спорту, пропаганда здорового способу життя та активного відпочинку серед учнів, виховання у дітей патріотизму та любові до рідного краю. Проведенням таких змагань хочеться, щоб майбутнє покоління росло щасливе і здорове, а у пам’яті дітей залишилися щасливі моменти їхнього перемог і завзяття змагань за них. Адже так формується їх характер, жага до життя і самоствердження.

Розпочався захід зі звучання Гімну України. Присутніх привітав селищний голова Петро Костяк. Слово мав й організатор турніру, рятувальник  Усть-Чорнянського ГПРВ, власник навчального схилу «Дубок» В’ячеслав Дикун, який, окрім вітального звернення до учасників чемпіонату, спільно з колегами-рятувалиниками та вчителями  провів для дітей інструктаж з  техніки безпеки і поводження на схилі.

Стартували спортивні баталії відразу після показового спуску трасою місцевих інструкторів. Школярі з превеликим задоволенням демонстрували своє вміння кататись на лижах.

А у перерві між напруженими змаганнями учасники турніру зігрівалися гарячим цілющим чаєм із зібраних лікарських рослин та смакували бутербродами й печивом.

Оцінювали спортивну підготовку дітей суддівська колегія. Суддею на старті був учитель Усть-Чорнянської ЗОШ І- ІІІ ст. Б.І.Косюк, а на фініші – вчителі цієї ж школи В.І.Вінд та В.М.Орос, а також ветеран гірськолижного спорту П.П. Шетеля та вчитель Тарасівської ЗОШ І-ІІІ ст. П.П Кус.

За підсумками проведених змагань, було визначено переможців. Так, категорію учнів 1-4 класів представляли дві групи спортсменів – хлоп’яча та дівоча. Кращі результати серед хлопчиків показали устьчорнянці  Микола Меклеш та  Віктор Багін, які посіли відповідно  перше та друге місця, а руськомокрянець Олександр Вінтун завоював третю сходинку. Серед дівчат кращими лижницями стали Марія Белова з Усть-Чорної, а другу сходинку посіла її односельчанка - Камелія Гендич.

У другій категорії – учні 5-7 класів, яка була представлена тільки хлопчачою групою, перемогу здобули такі учні: перше місце - Іван Трикур з Усть-Чорної, другу сходинку посів  руськомокрянець  Девид Іванина та третє місце виборов Йосип Мацола з  Тарасівки. 

У старшій групі учнів 8-10 класів призерами стали тарасівські школярі: перше місце здобув  В. Мацола, друге  - І. Дикун та третє – Р. Декет

Старанність та ентузіазм наймолодших учасників змагань теж були гідно оцінені. Суворі, але справедливі судді присудили перемогу трирічній Валерії Кус з Тарасівки та п’ятирічному устьчорнянцю Павлу Гендичу.

Відтак, відбулось нагородження переможців та учасників чемпіонату. Всі спортсмени за  участь в зимових змаганнях отримали цінні призи і грамоти,  а кращі з них -  кубки та медалі. Про нагороди подбало керівництво РДА – голова РДА Василь Дем’янчук та його перший  заступник Михайло Полажинець. Також селищний голова  Петро Костяк вручив спеціальні призи від німецько-австрійської общини діткам-сиротам і дітям багатодітних сімей, які були учасниками  турніру.

А головним спонсором змагань виступила група енергетичних компаній «РЕНЕР»:

«Керівництво компанії без зайвих вагань долучилося до спонсорства зі словами "Для хорошого діла, нічого не жалко". Нею були виділені кошти і цінні подарунки. Велике дитяче Вам спасибі! Ви дійсно, допомогли відчути дітям радість свята і перемог!», - відзначає співорганізатор змагань рятувальник В’ячеслав Дикун.

Завершився турнір традиційним з’їздом зі схилу інструкторів з розгорнутим національним стягом під звучання Гімну України.

Користуючись нагодою, організатори змагань висловлюють щиру вдячність усім небайдужим краянам, які приєдналися до створення цього свята!