До 2030 третину всієї виробленої енергії в Європі повинна бути чистою

До 2030 третину всієї виробленої енергії в Європі повинна бути чистою

За даними дослідження Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), Європа може до 2030 року вдвічі збільшити обсяг електроенергії, одержуваної з чистих джерел. Це залучить інвестиції в розмірі сотень мільярдів євро і сприятливо позначиться на екології.

Обговорюючи план на наступне десятиліття, Європарламент закликав до підвищення частки споживання відновлюваної енергії мінімум до 35%, тобто в два рази більше рівня 2016 року, який склав 17%. Цей захід покликаний скоротити викиди парникових газів і підвищити енергетичну безпеку, повідомляє Renewable Energy World.

Досягнення такого рівня потребує фінансування в середньому в розмірі 62 млрд євро на рік, йдеться в доповіді, опублікованій в Брюсселі. Однак в результаті призведе у 2030 році до ще більшого залучення інвестицій в розмірі 368 млрд євро і значно поліпшить стан ринку праці в Європі.

Також цей захід дозволить знизити емісію СО2 ще на 15%, що приблизно становить обсяг вихлопів Італії. Крім того, ініціатива дасть можливість досягти поставленої перед ЄС цілі зі скорочення СО2 на 40% в найближчі 10 років. Частка відновлюваної енергії в енергетичному секторі підвищиться на 50% до 2030 року, в порівнянні з 29% в 2015.

2017 був рекордним за обсягом вироблення вітрової енергії роком для країн Євросоюзу. Було введено в дію 15,7 ГВт потужності нових вітрових електростанцій. Потужність прибережних вітрових турбін і шельфових вітрогенераторів зросла на 20% в порівнянні з 2016 роком.