Франція збирається стати великим гравцем на ринку приливної енергії

Франція збирається стати великим гравцем на ринку приливної енергії

Франція запускає дослідження узбережжя Бретані і Нормандії на наявність потенціалу для виробництва приливної електроенергії. В кінцевому підсумку, країна хоче стати європейським лідером в цій галузі, пише Renewable Energy World.

Про це заявив генеральний директор аналітичного центру Ocean Energy Europe Ремі Груе, виступаючи на щорічній конференції Союзу відновлюваної енергетики в Парижі. За його словами, цей крок покликаний позиціонувати Францію як світового лідера в області приливної енергії. «У Франції є один з найбільших приливних ресурсів в світі, провідні технології в області приливної енергетики і сформований ланцюжок поставок на море», - говорить він. Дослідження будуть зосереджені на узбережжях Бретані і Нормандії.

Північне узбережжя Франції вже багато років обговорюється в якості серйозного джерела приливної енергії. У 2013 році місцева влада зустрічалися з представниками Європейського морського енергетичного центру Шотландії (EMEC) з метою створення випробувальних полігонів в цьому районі.

З пропозиціями провести випробування в Нормандії виступали компанії Alstom і GDF Suez, а Fortum, DCNS і AW-Energy - в Бретані. DCNS - тепер Naval Energies - оголосила про плани по будівництві першої приливної турбіни в Шербурі вартістю $ 146 млн.

Ocean Energy Europe не повідомляє, якою буде економічна вигода для Франції від будівництва приливних електростанцій. Проте, аналогічні зусилля, що вживаються в Великобританії, показують, що це дуже вигідний напрямок. До 2050 року світовий ринок приливної енергії може скласти $ 6,8 млрд, а за даними Marine Energy Pembrokeshire, інвестиції в цей ринок тільки в Уельсі склали близько $ 52 млн. Приливну енергетику також збирається розвивати Шотландія.