В Австралії запустили найбільшу в країні плавучу сонячну станцію

В Австралії запустили найбільшу в країні плавучу сонячну станцію

В Австралії відкрили найбільшу в країні плавучу сонячну електростанцію потужністю 100 кВт. Вона встановлена на підприємстві з очищення стічних вод і допоможе йому повністю перейти на відновлювану енергію до 2023 року, пише Clean Technica.

Плавуча станція розташована в місті Лісмор (північ штату Новий Південний Уельс) на очисному підприємстві East Lismore. У неї поки невелика потужність - 100 кВт, але в майбутньому планується збільшити її в п'ять разів.

Завод з очищення стічних вод - саме енерговитратне підприємство міста - 1,57 млн ​​кВт • год на рік. Це приблизно 27% загального споживання електрики. Плаваюча сонячна станція потужністю 100 кВт буде покривати близько 12% потреб об'єкта (178,5 тис. КВт • год на рік) і дозволить економити $ 24 тис. на рік. Окупність об'єкта становить 11,6 років. Планується також будівництво наземної сонячної електростанції потужністю 5 МВт та сховища енергії.

Директор з питань екологічної стратегії Лісморскої ради Шарин Хунісет повідомила, що рішення про збільшення потужності плавучої станції до 500 кВт або більше, буде прийнято в цьому році. Інноваційний дизайн заснований на технології Ciel et terre Hydrelio. Він дозволяє установці розширюватися через переливні ставки. Станція працює при більш низькій температурі, що підвищує ефективність і зменшує випаровування.

Технологія плаваючою сонячної станції включає в себе 1200 поплавців, 280 сонячних фотоелектричних модулів і 15 якорів.

До слова, найбільші плавучі сонячні системи, які в даний час знаходяться на етапі будівництва, розташовані в Японії (13,7 МВт) і Китаї (70 МВт).