У 2020 році альтернативна енергія стане дешевше традиційної - IRENA

У 2020 році альтернативна енергія стане дешевше традиційної - IRENA

Глава Міжнародного агентства поновлюваних джерел енергії на саміті в Абу-Дабі оприлюднив доповідь, згідно з якою вже через два роки всі види відновлюваної енергії будуть дешевше електрики, одержуваної шляхом спалювання викопного палива.

У більшості країн електроенергія, що генерується за рахунок поновлюваних джерел, вже конкурує з одержуваною шляхом спалювання викопного палива за вартістю. Звіт Міжнародного агентства поновлюваних джерел енергії (IRENA) прогнозує, що до 2020 року всі види альтернативної енергетики стануть дешевші за традиційні.

Сьогодні вартість енергії з викопного палива складає від $ 0,05 до $ 0,17 за кВт • год. Згідно з оцінкою агентства, в середньому вартість кВт • год з відновлюваних джерел енергії склала в 2017 році від $ 0,05 для гідроенергетики до $ 0,10 для сонячних панелей. Вартість енергії вітру на суші дорівнювала $ 0,06 за кВт • год, геотермальної енергії - $ 0,07. Офшорна вітрова та сонячна енергія поки ще коштують дорожче викопного палива. Але за прогнозом агентства, до 2020 року їх вартість опуститься до $ 0,10 і $ 0,06, відповідно.

«Уже через два роки перехід до поновлюваних джерел енергії стане рішенням, не просто орієнтованим на охорону навколишнього середовища, - говорить глава агентства Аднан Амін. - Воно стане виключно економічним ».

Якщо прогноз виявиться вірним, галузь альтернативної енергетики подолає свої нинішні проблеми за рахунок масового залучення інвестицій, і можливість переходу людства на нові джерела енергії стане цілком реальною.

Ще десять років тому відновлювана енергетика вважалася нерентабельним бізнесом. Але 2017 рік показав, що до того дня, коли «чиста» енергетика зможе на рівних конкурувати з традиційними електростанціями, залишилося зовсім недовго.