У США більше 50% збудованих у 2017 році потужностей електроенергетики – відновлювальні джерела енергії

У США більше 50% збудованих у 2017 році потужностей електроенергетики – відновлювальні джерела енергії

У США більше 50% збудованих у 2017 році потужностей електроенергетики – на відновлювальній енергії

НАТАЛІЯ ФЕДОСЕНКО | 16.01.2018150

За минулий рік у США було введено близько 25 ГВт нових потужностей, з яких 49% (більше 12 ГВт) припало на електростанції промислового масштабу, що функціонують на відновлюваних джерелах енергії. Такі дані опублікувало Управління енергетичної інформації США (EIA), передає RenEn.

Більшість нових потужностей – вітрові і сонячні електростанції. Причому, статистика не відображає розвиток малої (small-scale) сонячної генерації. EIA оцінює річний приріст в даному сегменті в 3,5 ГВт. Таким чином, «зелена» енергетика в цілому забезпечила понад половину обсягу нових потужностей, підключених в 2017 році. 
Зміна структури електроенергетики найбільш наочно описується показником чистого приросту – адже потужності не тільки будуються, але й старіють та виводяться з експлуатації. Так, у 2017 році більшість виведених з експлуатації електростанцій (потужністю 11 ГВт) працювали на викопному паливі. 6 ГВт із них – вугільні. Отже близько 90% чистого приросту генеруючих потужностей в США минулого року забезпечили електростанції, що працюють на відновлюваних джерелах енергії.