Унікальний гірськолижний курорт в Андоррі повністю перейшов на відновлювальну енергетику

Унікальний гірськолижний курорт в Андоррі повністю перейшов на відновлювальну енергетику

Гірськолижний курорт Валнорд-Аркаліс у Князівстві Андорри зараз повністю використовує поновлювані джерела енергії. У підніжжя схилів була побудована гідроелектростанція, для того, аби надавати енергію для снігових гармат та підйомників (ліфтів). Це перший своєрідний досвід побудови такої гідроелектростанції для гірськолижного курорту у Європі.

Гірськолижні курорти зі сніговими гарматами та гірськолижними підйомниками часто звинувачують у споживанні великої кількості енергії. У Піренеях, як і в інших горах, всі станції підключені до традиційної електричної мережі. Це, по суті, ядерна енергія, яка живить снігові гармати та ліфти.

Завдяки новоствореній та відкритій гідроелектростанції курорт "Vallnord-Arcalis" стає першим в Європі, який повністю перейшов на використання  чистої енергії від водного струму.

Гідроелектростанція була розроблена компанією SHEM (гідроелектростанція Midi, розташована в Тулузі) та розташована біля підніжжя схилів. Зелена енергія дає змогу експлуатувати сто снігових гармат і десятки крісельних підйомників всю зиму без будь-яких забруднень. Це майже те саме, як забезпечити електроенергію місто на 1500 мешканців на рік. Завдяки гідроелектростанції, не потрібно більше використовувати звичайну дистрибутивну мережу.

Князівство Андорра сьогодні імпортує велику частину своєї електроенергії та поставило перед собою мету досягти 33% відновлюваної енергії до 2030 року.

Джерело