У Португалії в 2017 році ВДЕ виробили понад 40% електроенергії

У Португалії в 2017 році ВДЕ виробили понад 40% електроенергії

Відповідно до статистичних даних, опублікованих португальським оператором електричних і газових мереж (Redes Energéticas Nacionais, SGPS, S.A. – REN), частка відновлюваних джерел енергії у виробництві електрики в 2017 році склала 40,1%, - пише Альтернативна енергія.

У тому числі частка вітроенергетики досягла 23%. ГЕС виробили 11% португальської електроенергії, при цьому відзначається, що гідрологічні умови є складними, і в даному секторі, ймовірно, відсутні будь-які перспективи зростання. На основі біомаси було вироблено 5% електрики в країні.

Звертає на себе увагу слабкий розвиток сонячної енергетики, хоча кліматичні умови досить сприятливі. У Португалії сьогодні встановлено менше 500 МВт сонячних електростанцій, які виробили приблизно 1,6% електроенергії в 2017 році. Для порівняння, встановлена ​​потужність ГЕС становить 7 ГВт, а вітрових електростанцій – 5,3 ГВт. У той же час в Португалії прийнятий план розвитку сонячної енергетики (Plano Nacional Solar), відповідно до якого повинні бути відібрані відповідні земельні ділянки для встановлення сонячних електростанцій, а також розроблені схеми повернення інвестицій, засновані на ринкових цінах без задіяння субсидій. Втім, конкретні деталі цього плану нам поки невідомі.

Близько 60% електроенергії було вироблено на основі вуглеводнів – 36% – природного газу і 24% – вугілля.

У 2017 році був також зафіксований рекорд споживання природного газу в країні – 69,7 ТВт*год. Це на 28,4% більше, ніж в 2016 р. Більше 60% природного газу в Португалії споживається електроенергетикою.