У Великобританії відновлювана енергетика втричі обігнала вугільну

У Великобританії відновлювана енергетика втричі обігнала вугільну

У 2017 році вітрові електростанції Великобританії генерували на 75% більше електроенергії, ніж вугільні. Сонячні в свою чергу обігнали вугільні на 50% – про це в своєму звіті повідомила компанія MyGridGB. Загалом відновлювані джерела виробляли більше енергії, ніж традиційні електростанції 315 днів у році (станом на 12 грудня). З квітня по серпень включно, виробництво вугілля перевищувало сонячну енергію лише 10 днів. Вітер «обганяв» вугілля на протязі 263 днів, а сонце «перемагало» викопне паливо 180 днів, пише Екотаун з посиланням на  The Guardian.

За рік відновлювані джерела втричі перевершили за генерацією вугільні електростанції Великобританії. За даними BM Reports і Університету Шеффілда, в 2017 було встановлено відразу кілька «зелених» рекордів, включаючи добу винятково на «чистій» енергії і падіння цін на морську вітрову енергетику.

Уряд зобов'язався поступово відмовитися від вугільної до 2025 року, з метою зменшення викидів парникових газів.

«Уряд зосередив увагу на скороченні використання вугілля, яке зараз постачає менше 7% нашої електроенергії. Але якщо Британія продовжить використовувати природний газ в тому ж обсязі, ми не зможемо скоротити кількість парникових викидів до 2020 року і продовжимо залежати від світових цін на паливо», – заявив доктор Ендрю Кроссленд.

Фахівці вважають, що уряд Великобританії має вжити додаткових заходів для розвитку відновлювальної енергетики.

«Ми хочемо побачити більше сміливості від консервативного уряду. У 2018 році уряд повинен дозволити будівництво прибережних вітрових електростанцій, адже вітер є найдешевшим джерелом енергії для споживачів. Новий рік може стати початком золотого віку для відновлюваних джерел енергії у Великобританії».