Уряд схвалив розроблений Держенергоефективності законопроект про розвиток високоефективної когенерації

Уряд схвалив розроблений Держенергоефективності законопроект про розвиток високоефективної когенерації

Днями на засіданні Уряду схвалено розроблений Держенергоефективності законопроект щодо розвитку високоефективної когенерації.

Мета законопроекту – узгодження чинного законодавства України з принципами та положеннями законодавства ЄС у сфері розвитку високоефективної когенерації, зокрема, Директив 2004/8/ЄС та 2012/27/ЄС.

«Енергоефективність залишається пріоритетом для держави. Особливої уваги потребує питання раціонального використання палива. Як показує досвід європейських країн, одним зі шляхів вирішення цього питання є впровадження високоефективних когенераційних установок», - прокоментував Голова Держенергоефективності Sergiy Savchuk.

Голова Агентства нагадав, що зі вступом до Енергетичного Співтовариства Україна взяла на себе зобов’язання щодо імплементації європейського законодавства у сфері енергоефективності, зокрема розвитку високоефективної когенерації.

Для досягнення поставленої мети та забезпечення підвищення ефективності використання палива і підвищення екологічної безпеки проектом Закону передбачено:

• проведення комплексної оцінки застосування високоефективної когенерації (оновлюється кожні 5 років);

• проведення аналізу витрат і вигід потенціалу високоефективної когенерації для теплогенеруючих об'єктів потужністю > 20 МВт;

• встановлення кваліфікаційних показників, яким мають відповідати високоефективні когенераційні установки;

• надання гарантії походження електричної енергії, яка вироблена високоефективною когенерацією.

Прийняття законопроекту сприятиме:

• перебудові діючих теплогенеруючих об'єктів у високоефективні установки комбінованого виробництва електричної та теплової енергії;

• підвищенню ефективності використання палива.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності