Китай перетворює вугільні кар'єри в плавучі сонячні ферми

Китай перетворює вугільні кар'єри в плавучі сонячні ферми

Державна енергетична компанія Китаю Three Gorges New Energy Co. побудувала і частково запустила на затопленому вугільному кар'єрі в окрузі Хуайнань плавучу сонячну ферму на 150 МВт, яка стане найбільшою в КНР.

Будівництво споруди вартістю $ 151 млн почалося в липні. Станція вже частково підключена до енергомережі, але остаточне завершення робіт планується в травні 2018. Працюючи на повну потужність, вона зможе забезпечити електрикою 94 000 будинків.

Цей проект відняв звання «найбільшого в світі» у іншої плавучої ферми Китаю в тому ж Хуайнань - 40-мегаватної станції, що належить Sungrow Power Supply Co., яка також розташована на місці колишньої вугільної шахти. Всього округ, за даними на 2008 рік, забезпечував 20% потреб країни у вугіллі.

Серед інших країн, що намагаються не відставати від Китаю в розвитку сонячної енергетики, також проявляє інтерес до перетворення вугільних шахт півстолітньої давності в станції з виробництва електроенергії з поновлюваних джерел Німеччина. Йдеться про родовище Проспер-Ханіель Рурської області, яку закриють в кінці 2018. Глибина її шахт досягає 600 м, а після перетворення потужність станції складе 200 МВт. Таким чином, вона забезпечить Північну Рейн-Вестфалію чистою енергією на 30%.

Американська компанія Berkeley Energy Group націлилася на вугільну шахту в Аппалачских горах. Якщо все піде за планом, вона почне видавати від 50 до 100 МВт енергії в 2018, пише Quartz.

Одну з найпотужніших плавучих сонячних електростанцій (хоч і не на місці вугільного кар'єру) планують побудувати в Індонезії, в провінції Західна Ява. Якщо проект на 200 МВт виявиться успішним, подібні ферми з'являться по всій країні.