У Великобританії завершили будівництво цікавого гідропроекту для відновлення міграції риб

У Великобританії завершили будівництво цікавого гідропроекту для відновлення міграції риб

Гідроенергетична компанія Barn Energy, що займається реалізацією гідроенергетичних проектів в Англії та Уельсі, нещодавно завершила будівництво малої гідроелектростанції потужністю 500 кВт  на річці Aire поблизу міста Кноттинглі.

На станції встановлено подвійну турбінно-генераторну установку "Каплан" з оцінюваною річною генерацією 3 млн. кВт-год. енергії. У компанії повідомили, що проект Knottingley коштував 7,5 мільйонів фунтів стерлінгів і виробляє електроенергію для місцевого млину та локальної мережі.

Станцію було побудовано на існуючій дамбі Brotherton, яка перешкоджала руху лосося, морської форелі, вугрів і міноги із озера до річкових систем Айре і Кальдера.У співпраці з Агентством з охорони навколишнього середовища на каналах і річках Трасту, компанія побудувала цю схему, яка має спеціальні екрани (решітки) з нержавіючої сталі 40 м на 3 м, що забезпечує вільну та безпечну міграцію риб, збереження екосистеми та обладнання.

"Knottingley - це наше третє значне та довгострокове інвестування в енергетичну інфраструктуру Йоркшира, що виробляє безпечну та стабільну енергію для місцевого млину та місцевої мережі", - сказав Марк Саймон, виконавчий директор Barn Energy. "Тут чітко видно економічні та екологічні переваги, які пропонує річкова гідроенергетика та дбайливе ставлення до навколишнього середовища цього виду чистої енергії".

Також  Марк Саймон  відзначив і потребу у державній підтримці при реалізації таких проектів: "Інфраструктурні проекти такого роду, які мають великі екологічні переваги, потребують участі державного сектору для отримання доступу до недорогого довгострокового фінансування".

У жовтні 2015 року компанія Barn Energy завершила розробку проекту під назвою Thrybergh, поблизу Kilnhurst на річці Дон. Серед діючих гідропроектів - станція De Lank (100 кВт),  Kirkthorpe (500 кВт) і Boxted (40 кВт), а у розробці перебувають – станція Naburn потужністю 900 кВт та 1,8-МВт станція Cromwell.

Джерело