Водники України і Словаччини відвідали міні-ГЕС групи РЕНЕР на річці Шипіт

Водники України і Словаччини відвідали міні-ГЕС групи РЕНЕР на річці Шипіт

14 листопада 2017 року в м. Ужгород розпочалось ХV засідання Українсько-Словацької Комісії по прикордонних водах згідно зі статтею 3 Статуту Українсько-Словацької комісії по прикордонних водах та відповідно до Угоди між Урядом України і Урядом Словацької Республіки з питань водного господарства на прикордонних водах (1994 р, м. Братислава ).

Українську делегацію на ХV засіданні Комісії очолила Уповноважений Уряду України Ірина Овчаренко, а словацьку делегацію – Уповноважений Уряду Словацької Республіки Владімір Новак.

«Нас цікавлять зокрема проблеми по співпраці в галузі водного господарства. Словацька Республіка вже довгий час є членом ЄС. Туди ж і прямує Україна, тому вона повинна узгоджувати свою роботу з Європейським Союзом на законодавчому рівні. Нашу співпрацю ми бачимо і в перенесенні законодавства, зокрема й директиви протипаводкового захисту. У нас є плани оцінки ризиків і цим досвідом ми готові поділитися з українськими колегами», - каже посадовець.

Під час засідання заступники Уповноважених та керівники Робочих груп Комісії інформували Уповноважених Урядів про виконання завдань, визначених на ХIV засіданні Комісії в період 2009-2016 роки, виконання гідротехнічних робіт за 2017 рік та затвердження плану робіт на 2018 рік.

Також були розглянуті питання щодо співробітництва в галузі протипаводкового захисту, співробітництва в галузі гідрометеорології та співробітництва з питань охорони якості прикордонних вод за 2017 рік.

У рамках проведення комісії міжнародна делегація провела й  виїзну частину з оглядом водогосподарських споруд у басейні р. Уж та відвідуванням сучасних міні-ГЕС на р. Шипіт, що побудувала група енергетичних компаній РЕНЕР у селі Тур’я Поляна на Перечинщині. Окрім гідроспоруд на річці працює й форелеве господарство.

За словами водників такі об’єкти можуть бути прикладами як при грамотному проектуванні та експлуатації водних ресурсів можна досягти потрібного результату:

«У Європі є розвиненим комплексне використання водних ресурсів. Це те, до чого нам треба прагнути. І як приклад, ми знаходимося на міні-ГЕС і хочемо показати, що Україна також рухається в цьому напрямку. Є поєднання енергетичного комплексу роботи і рибогосподарського, тобто 2 галузі працюють на одній річці одночасно і не конфліктують. У цьому і закладається суть інтегрованого управління. Це цивілізований прогрес по відношенню до річок», - каже Ірина Овчаренко, голова Державного агентства водних ресурсів України.

Делегація посадовців високо оцінила роботу станцій групи РЕНЕР і відмітила необхідність неухильного дотримання культури будівництва гідрооб’єктів в Україні за європейським зразком.