У жовтні Німеччина виробила 44% енергії з відновлюваних джерел

У жовтні Німеччина виробила 44% енергії з відновлюваних джерел

Потужності берегових вітряних електростанцій Німеччини зросли на 2,3 ГВт в першій половині 2017 року. «Акт відновлюваної енергії» передбачає встановлення нових сонячних панелей загальною потужністю 2,5 ГВт щорічно. Плюс до цього, шторми Ксав'єр і Херварт стають ідеальним джерелом «чистої» енергії восени і взимку. Все це допомогло Німеччині виробити у жовтні 2017 року 44,1% енергії з відновлюваних джерел.

Всього за рік з «чистих» джерел було отримано 38% енергії. За станом на 13 листопада вітряні електростанції виробили 82 ТВт, біопаливо - 40 ТВт, сонячні панелі - 37,5 ТВт, гідроелектростанції - 16, 84 ТВт. Основним джерелом, як і раніше, є вугільні електростанції. Однак, їх частка на ринку стрімко скорочується.

«Дивно, яку віддачу приносять інвестиції в поновлювані джерела енергії. Німеччина є одним зі світових лідерів у цій галузі, і в майбутньому ми плануємо вдосконалювати технології та знижувати витрати на виробництво за допомогою великих даних і блокчейна », - заявила представник федерального агентства з економічного розвитку Trade & Invest Естер Фрей. - «Крім того, ми бачимо впевнене зростання ринку енергозберігаючих технологій. Кількість домашніх систем зберігання енергії щорічно зростає на 113% з 2013 року. А кількість великих систем зберігання для міських електромереж збільшилася в 10 разів за цей період »

Поки незрозуміло, чи зможе Німеччина досягти своєї мети і до 2050 року на 80% перейти на поновлювані джерела. Якщо судити за останнім звітом Fraunhofer, їм потрібно буде постаратися: щорічно встановлювати 4-5 ГВт сонячних панелей аж до 2050 року. До того ж, доведеться модернізувати вже існуючі установки. На сьогоднішній день їх сумарна потужність становить 200 ГВт, і коли закінчиться їх 30-річний термін служби, потрібно буде замінювати по 6-7 ГВт щорічно. А це поки не дуже входить в плани уряду Німеччини. Можливо, їм доведеться переглянути термін переходу на поновлювані джерела, пише Clean Technica.