На Закарпатті відбулася "Битва різьбярів" (ФОТО)

На Закарпатті відбулася "Битва різьбярів" (ФОТО)

Сьогодні, 11 листопада, на Закарпатті вперше відбувся фестиваль-змагання "Битва різьбярів". Видовищне дійство розпочалося відкриттям "Алеї різьбярів" на території Великобичківської ЗОШ-інтернату, яку напередодні виготовили 17 кращих різьбярів Західної України. Серед спонсорів й група енергетичних компаній РЕНЕР.

"Це унікальне дійство - проводиться вперше в Україні. Різьбярство є традиційним для здешніх місць, тож основна його мета - популяризувати цей вид мистецтва, показати усім наскільки воно видовищне і цікаве. Окрім того, фестиваль залишить по собі нову туристичну родзинку - впевнений "Алея різьби" стане справжньою перлиною селища Великий Бичків",- розповідає ініціатор та співорганізатор "Битви різьбярів" Юрій Сас.

Опісля офіційного відкриття змагань учасники розділилися на 2 категорії: різьблення бензопилою та стаместкою. Різьбярі отримали матеріал для роботи та за командою ведучого, розпочали змагання. За регламентом змагань учасники мали  у розпорядженні всього 4 години, тож робота закипіла з неймовірною силою.  Увесь цей час гості, не відриваючись від майстрів, слідкували за створенням шедеврів, уболівали та брали участь у конкурсах від організаторів фестивалю.  

Коли виділений час збіг , компетентне журі оцінило роботи та оголосило результати змагань. Отож, у категорії "Різьблення бензопилою" переміг Семко Василь (Івано-Франківська область, смт. Перегінське), ІІ місце Микола Глеба ( Закарпатська область, с. Кушниця), ІІІ місце Іван Мица ( Закарпатська область, с. Сойми). У категорії "Різьблення стаместкою" І місце отримав Михайло Мартин( Закарпатська область, м. Рахів), ІІ місце Сийпі Богдан ( Закарпатська область, м. Рахів ), ІІІ - Заліський Андрій (Ів.-Франківська область). 

Також було нагороджено учасників в окремих номінаціях:
Найбільш фігурна робота Дацко Роман (м. Львів)
Найшвидша робота Ропчук Василь(Закарпатська область, смт Ясіня)
Найоригінальніша - Гринюк Назар (Івано-Франківська область, м. Косів)
Найскладніша - Кінч Віталій ( Закарпатська область, м. Ужгород)
Найоригінальніша робота алеї різьби - Глеба Микола (Закарпатська область, с. Кушниця
Найкраща техніка виконання - Мадярій Михайло ( Закарпатська область, смт. Великий Бичків)

В урочистій обстановці переможці та учасники змагань отримали цінні призи та грошові винагороди від спонсорів дійства. Відтак свято продовжилось культурно-розважальною програмою та народними гуляннями.