Шотландія першою в світі перейде на чисту енергетику вже до 2020 року

Шотландія першою в світі перейде на чисту енергетику вже до 2020 року

Влада Шотландії заявила, що вже до 2020 року регіон на 100% перейде на енергію води, вітру і Сонця. Зараз частка поновлюваних джерел в енергобалансі цієї частини Великобританії залишається на рівні 60%. При цьому, Шотландії вдається переходити на відновлювану енергетику без будь-яких фінансових проблем. Останні технологічні досягнення доводять, що більше не потрібно робити вибір між екологічно чистої і дешевої енергією.

Політика регіону була спрямована на те, щоб муніципалітети активно брали участь в переході на чисту енергетику. Уряд всіляко сприяло будівництву 500-мегаватних вітрових електростанцій. Тепер у Шотландії нова мета - збільшити їх потужності до 1000 МВт.

У межах наявного водного потенціалу розвивається і гідроенергетика, у тому числі мала. Різноманітні малі протічні ГЕС були здані в експлуатацію в 2016 році в Шотландії, включаючи Cia Aig (3 МВт), Leacann (1 МВт), Lochy (2 МВт). 

Перехід на поновлювані джерела енергії сьогодні модний світовий тренд. Однією з китайських провінцій вдалося протриматися на 100% чистої енергії цілих сім днів. Каліфорнія збирається стати повністю незалежною від викопного палива до 2045 року, Атланта - до 2035 року. Згідно з останніми дослідженнями, до 2050 року на поновлювані джерела повністю перейдуть 139 країн світу.