У Німеччині побудували найвищий в світі вітрогенератор

У Німеччині побудували найвищий в світі вітрогенератор

Німецька компанія Max Bögl Wind AG побудувала найвищу в світі вітряну турбіну. Опора має висоту 178 м, а загальна висота вежі з урахуванням лопатей становить 246,5 м. Про встановлення пише Electrek.

Max Bögl Wind AG спеціалізується на будівництві найвищих ВЕС в світі. Її новий вітряк-рекордсмен розташований в німецькому Гайльдорфі. Він є частиною групи з чотирьох інших веж висотою від 155 до 178 м, на кожній з яких встановлено генератор потужністю 3,4 МВт. У компанії вважають, що кількість виробленої енергії складе 10 500 МВт * год на рік. Вартість проекту дорівнює € 70 млн ($ 81 млн), і, як очікується, щороку він буде приносити по € 6,5 млн. Рекордну висоту забезпечує ноу-хау компанії, будівельна технологія під назвою System 160+.

В надвисоких вітряках використовується експериментальна технологія «водної батареї», тобто гідроаккумуляціі енергії. Резервуаром служить водонапірна вежа висотою 40 м, яка пов'язана з ГЕС, що розташована на 200 м нижче вітряків. Надлишок енергії вітру використовується для перекачування води проти сили тяжіння і її зберігання в башті. При необхідності вода вивільняється для подачі електричного струму. Для перемикання між режимами зберігання енергії і її подачі в мережу потрібно всього 30 секунд. Ємність резервуара становить 70 МВт * год, чого вистачило б середньому американському домогосподарству на сім років.

Надбавка одного метра до висоти ВЕС збільшує річне вироблення енергії на 0,5-1% за рахунок зниженої турбулентності і більш високих швидкостей вітру. У свою чергу, згідно з дослідженнями, використання вітряків різної висоти знижує вартість електрики на 5-9%. Не дивно, що вітряки стають все вище. Так, компанія Vestas розраховує в наступному році встановити прототип ВЕС висотою 241 м.

Європа вже отримує від енергії вітру значну частину електрики. На минулих вихідних було поставлено рекорд: 24,6% всієї споживаної електроенергії в Євросоюзі надійшло від вітрових генераторів, встановлених в 28 країнах ЄС.