Норвезька компанія запустить в Ірані сонячну станцію на 2 ГВт за € 2,5 млрд

Норвезька компанія запустить в Ірані сонячну станцію на 2 ГВт за € 2,5 млрд

Норвезька компанія Saga Energy, власником якої є тайванська Delta Group, підписала угоду на € 2,5 млрд з іранською державною Amin Energy, яка передбачає будівництво сонячних електростанцій сумарною потужністю 2 ГВт, - пише Альтернативна енергія.

Крім того, компанія збирається побудувати в Ірані фабрику з виробництва сонячних модулів, що відповідає профілю діяльності Saga Energy.

Іран, як відомо, планує ввести в експлуатацію 5 ГВт потужностей, що функціонують на основі ВДЕ до 2022 року. Ці плани привертають все більше число іноземних інвесторів, особливо, з урахуванням досить щедрих за світовими мірками зелених тарифів. Наприклад, британці планують побудувати в країні гігантську, на 600 МВт, сонячну електростанцію, а швейцарські інвестори почали будівництво об’єкта сонячної генерації потужністю 30 МВт. Використання місцевих компонентів дозволяє отримати більш високий тариф.

Спікер Saga Energy заявив, що компанія має намір побудувати ці 2 ГВт протягом чотирьох-п’яти років.

Сонячні модулі будуть виготовляти Saga і литовська SoliTek, а поставки і монтаж електроніки (інверторів) буде здійснювати Delta Electronics.

Для фінансування операції буде задіяно норвезькі державні експортні гарантії.

Підкреслимо, що угода ще не завершена. Для реалізації проекту необхідні відповідні фінансові гарантії від іранської влади, отримання яких очікується.

За заявою представника Saga Energy, нинішні політичні демарші адміністрації Трампа щодо Ірану вселяють занепокоєння, але не вплинуть на плани компанії з будівництва сонячних електростанцій в країні.