Новий рекорд вітроенергетики у Німеччині: споживачі отримуватимуть гроші за електрику цілий день

Новий рекорд вітроенергетики у Німеччині: споживачі отримуватимуть гроші за електрику цілий день

У неділю, 29 жовтня, у Німеччині вітроенергетична галузь досягне нового рекорду – вже о 7-й ранку виробництво електроенергії досягне 39,190 МВт.

За прогнозами Bloomberg, ці обсяги вітрової електроенергії еквівалентні випуску близько 40 ядерних реакторів знизять ціни на електрику нижче нуля на цілий день, передає ТСН.ua.

«Виробники повинні будуть або закривати електростанції, щоб зменшити виробництво (але це невигідно), або платити споживачам за користування електроенергією», - повідомляють у агентстві.

Німецькі споживачі вже отримували гроші за користування електроенергією у травні 2016 року, коли виробництво енергії у країні досягло 38,370 МВт. Тоді ціни на електрику опустилися нижче нуля на кілька годин, але тепер, за прогнозами Bloomberg, споживачі отримуватимуть гроші за спожиту електрику цілий день.

Наразіу Європі вітроелектростанції виробляють близько 10% електрики. За даними Bloomberg New Energy Finance, протягом найближчих двох десятиліть вартість електроенергії, отриманої від ВЕС, зменшиться на 71%.