Італія відмовиться від вугілля до 2025 року

Італія відмовиться від вугілля до 2025 року

Країни Західної Європи одна за одною заявляють амбітні цілі щодо відмови від «брудних» джерел електроенергії. Італія приєднується до цього руху: як заявив міністр економічного розвитку, країна перестане використовувати вугілля як паливо до 2025 року, повідомляє Ars Techniсa.

В даний час в Італії є кілька вугільних електростанцій загальною потужністю 8 ГВт, що забезпечує 15% від виробленої в країні електроенергії. При цьому в Італії діє лише одна вугільна шахта, і 90% споживаного вугілля припадає на імпорт. Таким чином, закриття цих електростанцій буде мати набагато менший вплив на Італію, ніж на експортерів палива, таких як Росія, Австралія, США і Південна Африка.

Компанія Enel, найбільший виробник електроенергії в країні, допоможе забезпечити поетапну відмову від використання вугілля. Компанія має досвід будівництва електростанцій, які використовують відновлювані джерела енергії по всьому світу, включаючи багато проектів в США.

У травні цього року уряд Італії передбачав відмову від використання вугілля до 2030 року. Представники Terna, місцевого оператора електромереж, заявили тоді, що для відмови від вугілля без дестабілізації енергосистеми країна повинна збільшити потужність газових електростанцій принаймні на 1 ГВт. Щоб укластися до 2030 року, потрібно було б ще 2,4 ГВт газової потужності і додаткова енергогілка між Сардинією і материком. Скорочення термінів на п'ять років зажадає ще більших інвестицій. 10 листопада уряд Італії має намір оголосити детальну стратегію відмови від вугілля.

У своєму рішенні Італія слідує за іншими країнами. Так, Франція перестане спалювати вугілля до 2022 року (зараз воно становить 4% енергобалансу країни), а Великобританія - до 2025. Туманний Альбіон ще три роки тому отримував третину виробленої в країні електроенергії від вугільних електростанцій, але в 2016 році ця частка впала до 9 %. На початку 2017 року Великобританія вперше з 1882 року цілу добу обходилася без енергії від спалювання вугілля. Голландія планує закрити всі вугільні станції до 2030 року.

Довідка: у 2017 році понад 33% потреб в електроенергії Італія забезпечує за рахунок використання відновлювальної енергетики. Найбільший відстоток чистої енергії генерує гідроенергетика (32,2%), а також сонячні (22,7%) та вітроелектростанції (19,6%).