Німеччина отримала більше половини енергії від поновлюваних джерел

Німеччина отримала більше половини енергії від поновлюваних джерел

Представник компанії Navigant Energy Кес ван дер Лойн розмістив в своєму Твіттері звіт про те, яку частку від загальної потреби в електриці забезпечили «чисті» джерела енергії, - пише Альтернативна енергія.

Минулого тижня більше половини електроенергії Німеччини надійшло з поновлюваних джерел. Вітряна, сонячна та інші види «чистої» енергії склали 55,7% від усієї електроенергії, виробленої в країні. Вітрогенератори виробили 37,8% від загальної потреби в електриці, на частку біопалива припало 8,8%, сонячна енергія забезпечила 4,8%, а гідроелектростанції виробили 4,2%.

Представник компанії Navigant Energy Кес ван дер Лойн, який розмістив ці дані в своєму Твіттері, впевнений, що до 2050 року більшість розвинених країн світу може повністю перейти на «чисту» енергетику і відмовитися від парникових викидів.

Однак, поки Німеччина не готова відмовитися від вугільних електростанцій – їх частка все ще становить третину від загальної генерації електрики. Крім того, пікові показники по виробленню відновлюваної енергії істотно відрізняються від середньорічних. Так, в середньому з початку цього року вітрові електростанції Німеччини виробили 16,9% від загальної потреби в електриці. А сукупна частка вугільних електростанцій склала 40,5%. Крім того, 12,7% енергії все ще генерують атомні електростанції, які влада Німеччини збирається повністю зупинити до кінця 2022 році.

Хоч повного переходу на «чисту» енергію навряд чи варто очікувати, часткова заміна неминуча. Згідно зі звітом Європейської асоціації вітроенергетики, вже до 2030 року встановлена ​​потужність вітроенергетики зросте до 397 ГВт. Данія, Естонія, Ірландія і Нідерланди будуть отримувати 50% всієї електрики від вітрових електростанцій.