До 2030 року людству не обійтися без систем скорочення CO2

До 2030 року людству не обійтися без систем скорочення CO2

Експерти вважають, що до 2030 року необхідно розгорнути глобальні системи по висмоктуванню парникових газів з атмосфери. Без таких «пилососів» не вдасться контролювати глобальне потепління, що в свою чергу призведе до маси проблем: від нестачі їжі до повного затоплення деяких островів, повідомляє The Guardian.

Вчені сходяться на думці, що планеті вже зараз необхідно активніше управляти своїми викидами. Для подальшого успішного існування людства вони повинні бути негативними. Це означає, що оброблятися і знищуватися вуглекислого газу повинно більше, ніж виділятися. Для цього необхідний запуск ряду екстремальних заходів, велика частина з яких сьогодні знаходиться або на стадії розробки, або на стадії тестування. Це будівництво інженерних споруд для закачування CO2 під землю, засаджування планети величезною кількістю дерев і зміна способів видобутку енергії.

Всі ці технології розвиваються дуже повільно, кажуть вчені. Якщо країни всерйоз дбають про екологію, коралових рифах, ситуації з продовольством і зміною клімату, то потрібно скоріше впроваджувати відповідні рішення. У 2015 році лідери держав домовилися не давати рівню світової температури підвищуватися вище 1,5 ° C в порівнянні з доіндустріальним періодом і вжити необхідних заходів. Поки, констатують вчені, позитивних змін немає.

Температура вже підвищена на 1 ° C, тому контролювати її стає складніше. Всі сьогоднішні плани виглядають складно реалізованими, але вчені наполягають на їх запуску. Плани по висмоктування парникових газів, розроблені Міжурядовою групою з питань зміни клімату, зазнають критики. Справа в тому, що фактично тільки на них і заснована Паризька хартія про клімат, але час йде, а методи навіть не пройшли масштабних досліджень. Та й за оцінками експертів, для їх реалізації потрібно засадити деревами площі в 3 рази більші за розміри Індії.

Деякі вчені приходять до думки, що Паризька хартія про клімат не може стримати глобальне потепління. При цьому єдиний можливий сценарій - розумне скорочення зростання економіки, зменшення обсягів виробництва. 4 радикальних кроку запропонували шведські вчені. На їхню думку, кожна людина повинна почати з себе, якщо хоче рятувати планету від потепління. Так, головні компоненти особистої боротьби зі зміною клімату - відмова від польотів на літаку, а також перехід до вегетаріанства, відмова від автомобіля і обмеження народжуваності.