Ринок сонячних панелей перевищить $ 57 млрд до 2022 року

Ринок сонячних панелей перевищить $ 57 млрд до 2022 року

У 2016 році цей ринок оцінили в $ 30 млрд і якщо прогнози Zion Market Research є вірними, то це буде практично дворазове збільшення, пише Globe Newswire. Звіт охоплює застосування сонячних панелей для приватних потреб, для бізнесу і житлових комплексів.

У такому прогнозі немає несподіванок. Це ще одна аналітична компанія, яка визнала, що для сонячних панелей наступають все кращі часи. У позитивному зростанні не сумнівається ніхто, відрізняються тільки цифри. Zion Market Research розповідає, що будувала свої прогнози по більшій мірі на зміні політики держав щодо викопного палива та відновлюваних джерел енергії. Багато країн позначили курс на відмову від традиційних видів палива на користь чистих. Навіть традиційно нафтові арабські держави вкладають мільярди в нові енергетичні проекти, ніяк не пов'язані з нафтою.


Паралельно з цим вчені традиційно раз на кілька місяців повідомляють про рекорди в досягненні нових ККД для панелей. При цьому моделі дешевшають, стають довговічніше, а виробники вигадують все нові схеми для поширення своєї сонячної продукції. Як приклади можна привести стартапи Solar Home або Off-Grid Electric. Перший націлений на 27 мільйонів азіатських сімей, другий - на величезну Африку. Компанії реалізують щось на зразок підписної моделі на користування елеткропанелямі. В результаті у кожної малозабезпеченої азіатської або африканської сім'ї з'являється можливість обладнати житло дешевим джерелом енергії.


Сонячна енергетика набирає масштаби і стає дійсно доступною. За даними на 2016 року, лідером по використанню сонячних батарей був Азіатсько-Тихоокеанський регіон. Тут склалися відразу кілька сприятливих факторів для цієї галузі: демографічний бум, урбанізація і дуже низька вартість панелей, вироблених в Китаї і Індії. При цьому 50% всіх встановлених в регіоні потужностей припадає на Китай і Японію. Сьогодні немає ніяких причин припускати, що ситуація зміниться. Протягом наступних 5 років Азіатсько-Тихоокеанський регіон буде покращувати позиції і природно збереже своє лідерство. Помірне зростання очікується в Європі і Латинській Америці.