Школярі Рахівщини другий рік поспіль допомагають компанії "РЕНЕР" зариблювати річки фореллю

Школярі Рахівщини другий рік поспіль допомагають компанії "РЕНЕР" зариблювати річки фореллю

23.05.2016

Як розповів Сас Юрій, керівник  департаменту  по  зв’язках із  громадськістю  групи  енергетичних компаній  “РЕНЕР”, метою акції, яку проводить група енергетичних компаній «РЕНЕР» вже п’ятий рік поспіль, є відтворення та відновлення такого рідкісного виду риб лососевих як струмкова форель. «Ми зариблюємо саме в тих місцях, які є природним ареалом існування форелі. Це гірські потічки, верхів’я річок, де нема хижої риби, де є відповідна кормова база, де не трелюють ліс і є відповідні умови, аби сховатися мальку від швидкої води», - каже Юрій Сас.

Майже половину риби із  цієї кількості випустили у річки учні шкіл та вихованці лісництв. Рахівський район став другим за ліком, де відбулась акція зариблення. У селі Костилівка вже другий рік поспіль учні місцевої школи за власним бажанням випускають мальків у гірські річки. Цьогоріч близько двадцяти дітей Костилівської загальноосвітньої школи  взяли участь у акції.

Інна  Маскалюк, сільська  голова Костилівки, розповідає: «Як тільки ми повідомили, що представники групи енергетичної компанії «РЕНЕР» будуть здійснювати зариблення форелі, всі школярі аж вишикувалися у чергу! Дійсно, їм дуже цікаво. До прикладу, у нашому селі Прикладом того є форелеве господарство, яке знаходиться на території села Костилівка. Дітки казали: “От у нас є там форелька вже більших розмірів, а ми тут зариблюємо от цих меншеньких».

Тетяна Тодар, учениця  6 класу,  каже, що вперше бере участь у такій акції: «Мені було цікаво, як це робити.  Ці рибки можуть потім стати великими і коли ми потім прийдемо сюди,  вони вже виростуть».

«Я сьогодні запускала дві кружки форелі і мені це сподобалось. Думаю, що коли я виросту,  буду мати можливість сюди прийти і бачити, як вони підростуть», - додає ще одна шестикласниця Віра Табака.

Працівники лісництва зазначають: після паводків, які в цій місцевості бувають часто, кількість риби значно зменшується. Тому такі зариблення – шанс мати повні річки форелі як, до прикладу, за кордоном. У цьому переконаний лісничий Костилівського лісництва Михайло Федорович Сокирлей. «Завдяки групі енергетичних компанії «РЕНЕР», яка вже другий рік закуповує малька, ми разом  із шкільним лісництвом зробили таку благородну і приємну роботу, - зарибили ці потоки . Ми мали можливість  минулого та цього року запустити по п’ять тисяч малька. Сподіваємося, що за кілька років буде результат - повні річки риби», - каже лісничий.

У селі Видричка Рахівського району діти разом із своїм викладачем предмету «Шкільне лісництво» зариблюють мальків з групою «РЕНЕР» вже звично - другий рік поспіль. Йосип  Людвіг, вчитель  шкільного лісництва  гуртка юних лісівників при Богданському  лісгоспі Рахівського ЛДГ, пояснює: «Ми вже  із цією компанією проводимо таку акцію другий рік поспіль. Дітям цікаво, це для них була новинка. Бо ми більше займалися посадкою лісу, доглядом за лісовими культурами, доглядом за рослинами в розсадниках».

Семикласник місцевої школи Ілля  Баранюк  від акції у захопленні: «Ми сьогодні ходили запускати струмкову форель. Ми її запустили дві з половиною тисячі. Мені дуже сподобалося і я зрозумів, що цю рибу потрібно берегти  - бо вона на межі вимирання».

Близько п’ятнадцяти тисяч мальків випустили у  річки Павлик, Лазещина та потік Великий Рахівський представники групи енергетичних компаній «РЕНЕР» разом із юними природолюбами. У заходах із зариблення  разом з групою "РЕНЕР" вже традиційно взяли участь інспектори рибохорони, працівники Перечинського, Мокрянського, Брустурянського, Великобичківського, Рахівського, Ясінянського лісгоспів, представники Тячівського районного управління БУВР "Тиса", голови сіл Костилівка і Лопухово, вчителі та більше 60 школярів. Під час акції у 9 річок та 23 притоки Перечинського, Рахівського та Тячівського районів було випущено 50000 штук малька струмкової форелі.У своїй роботі  і під час проектування об’єктів, будівництва та експлуатації «РЕНЕР» постійно дбає про навколишнє середовище та екологічну безпеку. Тому подібні заходи будуть відбуватися і в майбутньому, - розповідають працівники компанії.